Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 16 październik 2021 Godzina:
imieniny: Florentyna, Dionizy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Kierowcy KLA mają dość sprzedawania biletów

Powinni skupić się przede wszystkim na prowadzeniu autobusu, a nie być dodatkowo obciążani sprzedawaniem biletów. Kierowcy Kaliskich Linii Autobusowych mają powoli dość roli kasjera. Tym bardziej, że odkąd zniesiono opłatę manipulacyjną i bilet u kierowców kosztuje tyle samo, co w kiosku, pasażerowie jeszcze chętniej ustawiają się do nich w kolejce. Dlatego prezes spółki zastanawia się nad podwyżką cen biletów kupowanych w autobusie.

Kierowca - rekordzista podczas jednej zmiany wykonał aż 400 operacji sprzedaży biletów. Każda z nich to cenny dla przewoźnika czas, a nie wszyscy pasażerowie przychodzą z wyliczoną dokładnie kwotą. - Zdarza się tak, że ktoś płaci za bilet banknotem stuzłotowym. Kierowcy trochę zajmuje, by wydać mu resztę.  Autobus jest opóźniony, do tego dochodzi stres, pośpiech – mówi Mariusz Wdowczyk, prezes Kaliskiego Przedsiębiorstwa Transportowego.

A pośpiech za kierownicą to nic dobrego. Może doprowadzić do kolizji albo wypadku. Jeszcze kilka lat temu do biletu kupowanego u kierowcy KLA naliczano 50 groszy opłaty manipulacyjnej. W końcówce 2013 roku sądy administracyjne uznały takie działania za nielegalne i w efekcie bilet u kierowcy kosztuje tyle samo, co w kiosku.  - Aktualnie nie ma żadnej zachęty dla pasażerów, żeby kupować bilety w kiosku albo korzystać z kart elektronicznych. Bilet normalny w kiosku kosztuje 2,70 zł,  u kierowcy też 2,70 zł – dodaje Wdowczyk.

Dlatego, by zmienić tę tendencję, KLA myśli o podwyżce cen biletów kupowanych u kierowców. - To jest inicjatywa naszych kierowców, do której ja, jako prezes spółki, bardzo się przychylam – przyznaje Mariusz Wdowczyk.Prezes KPT zamierza z tym pomysłem wystąpić do prezydenta miasta. Podwyżkę cen biletów kupowanych u kierowcy zatwierdzić musiałaby Rada Miejska. Gdyby w pobliżu przystanków było więcej kiosków i sklepów, w których są dostępne  bilety KLA, problem być może rozwiązałby się sam.

AG, fot. archiwum

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/