Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 październik 2021 Godzina:
imieniny: Sabina, Florencjusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Kierowcy, noga z gazu! Trwa policyjna akcja „Prędkość”

Od poniedziałku na drogach całej Wielkopolski trwa policyjna akcja „Prędkość”. Wzmożone kontrole prowadzone będą do piątku. Również na terenie Kalisza i okolicznych gmin.

Jak podkreśla policja według bieżących analiz przekraczanie dozwolonej prędkości nadal stanowi główną przyczynę wypadków. Dlatego od 21 do 25 sierpnia mundurowi będą zwracać szczególną uwagę na kierowców ze zbyt „ciężką nogą”. - Działania mundurowych przede wszystkim skierowane będą na egzekwowanie prawidłowego zachowania wśród kierowców pod kątem przestrzegania ograniczeń prędkości i zasad bezpiecznej jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych. Żaden pirat drogowy nie będzie mógł liczyć na pobłażliwość ze strony funkcjonariuszy oraz uniknięcie konsekwencji prawnych – zapowiada mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Od początku roku na wielkopolskich drogach doszło do 1560 wypadków, z czego 379 spowodowanych zostało przekroczeniem dozwolonej prędkości. 47 osób poniosło śmierć, a 464 zostały ranne.

Jedną z głównych przyczyn wypadków, poza przekroczeniem prędkości, pozostaje wciąż niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami. Z tego powodu doszło do 119 wypadków, w których 4 osoby zginęły, a 144 zostały ranne. Opisane zdarzenia stanowiły prawie 33% wszystkich zaistniałych wypadków drogowych.

Na naszym terenie, tylko w miniony weekend, z powodu nadmiernej prędkości prawo jazdy straciło dwóch młodych kierowców. 22-latek kierujący toyotą został zatrzymany na ul. Rzymskiej w Kaliszu, mając na liczniku 112 km/h. Z kolei w gminie Koźminek wpadł 21-letni kierowca bmw, który przy ograniczeniu do 50 km/h jechał z prędkością 101 km/h. Obaj uprawnienia do kierowania odzyskają dopiero z 3- miesiące. Zostali też ukarani mandatami (kolejno 500 i 400 zł), a na ich konto trafiło po 10 punktów karnych.

 

MIK fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/