Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 29 listopad 2021 Godzina:
imieniny: Saturnina, Przemysł

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Kobieta zaatakowana przez nożownika jest ze swoim dzieckiem

25-latka zaatakowana przez byłego partnera nożem jest już ze swoim dzieckiem. Chłopiec przyszedł na świat przez cesarskie cięcie, które było konieczne właśnie z powodu brutalnego napadu na kobietę. Przez tydzień była leczona w jarocińskim szpitalu. Teraz jej stan zdrowia pozwolił na przewiezienie jej do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie po porodzie trafił chłopiec. Druga z kobiet, którą także ranił 22-latek, została wypisana do domu.

Kobieta od 15 marca przebywała w Szpitalu Powiatowym w Jarocinie. Trafiła tam po brutalnym ataku nożownika. 25-latka w 37. tygodniu ciąży miała wiele ran kłutych. W pierwszej kolejności lekarze przeprowadzili cesarskie cięcie, później ratowali samą kobietę, u której konieczna była operacja zszywania poranionych narządów wewnętrznych oraz ran powierzchownych. Przez kilka dni przebywała w śpiące farmakologicznej. – Jej stan zdrowia się poprawił, rany goiły się dobrze, były suche – mówi Leszek Mazurek, prezes jarocińskiego szpitala. – Pacjentka wyraziły chęć pobytu z dzieckiem i lekarze wyrazili zgodę na przetransportowanie jej do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

Tam po urodzeniu trafił syn 25-latki. Kobieta otrzymała cios w brzuch, a to spowodowało przerwanie krążenia między nią a dzieckiem, a także ranę kłutą klatki piersiowej u noworodka. Urodził się bez akcji serca, która została przywrócona jeszcze w Jarocinie. W ciągu godziny od cesarskiego cięcia konieczna była kolejna resuscytacja, ale tę przeprowadzono już w Ostrowie Wielkopolskim. Dziecko przyszło na świat z poważnym niedotlenieniem. Obecnie jego stan jest określany jako ciężki, ale stabilny. - Zauważamy nieprawidłowe odruchy neurologiczne i nieprawidłowe napięcie mięśniowe – mówiła na ostatniej konferencji prasowej dr Katarzyna Bierła. – Jednak stopień uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego będziemy mogli ocenić po dwóch tygodniach.

Druga z kobiet - młodsza siostra ciężarnej, która również  została zaatakowana przez 22-latka w domu Cerekwicy Starej w powiecie jarocińskim, już została wypisana do domu. W jej przypadku najprawdopodobniej będzie konieczna jeszcze interwencja chirurga plastyka, ponieważ ma rany cięte twarzy. Obie kobiety otrzymały też wsparcie psychologa. - Stan psychiczny pacjentek jest nie najgorszy – zapewnia Leszek Mazurek. - Psycholog doprowadził je do stabilizacji, tak by mogły normalnie funkcjonować.

W trakcie napadu na ich dom nożownik, były partner ciężarnej 25-latki, nie tylko ranił kobiety, ale też zamordował ich rodziców.  W środę odbył się pogrzeb małżeństwa. Władze powiatu jarocińskiegoz zadeklarowały pomoc rodzinie. 

Sprawca zbrodni usłyszał zarzuty. Grozi mu dożywocie.

AW, zdjęcie arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/