Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 04 sierpień 2021 Godzina:
imieniny: Maria, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Kochają się od pół wieku. Co radzą młodym? WIDEO

Wspólne życie przez 50 lat to nie tylko wielki test wytrwałości, to nie tylko trudy i momenty zwątpienia. To przede wszystkim miłość, od której wspólna drogą się rozpoczęła i która prowadzi dwoje ludzi od młodości do starości. Jak o tę miłość dbać? O to pytaliśmy kaliskie małżeństwa, które świętowały ostatnio złote gody.

Na żaden medal nie pracuje się tak długo. Czy równie trudno, co długo – to już indywidualna sprawa. Kilka dni temu 34 pary w Villi Calisia uroczyście świętowały złote gody. Z rąk prezydenta Krystiana Kinastowskiego odebrały okolicznościowe medale, a my z trzema małżeństwami rozmawialiśmy o recepcie na udany, trwały związek. 

Genowefa i Zbigniew Czarneccy poznali się na zabawie w Żydowie. On grał w zespole i od razu wpadł w oko Genowefie. Mają dzieci, wnuki, ale jak podkreślają – to oni byli i są dla siebie najważniejsi. Miłość jest podstawą wszystkiego, trzeba się wspierać, rozumieć, dbać o siebie – mówią nam.

Kolejna para – Janina i Krzysztof Duszkiewiczowie podkreślają, że małżeństwo to partnerstwo. Przez tyle lat pojawia się wiele trudności, problemów, ale wszystko trzeba pokonywać wspólnie. Myśleć „my”, a nie „ja”.

A parę silnie cementują wspólne pasje – tak jest w przypadku Henryki i Jerzego Gnerowiczów. On od lat związany z pszczelarstwem, ale i publicystyką, ona nauczycielka w szkole muzycznej. Pani Henryka szybko dała się wciągnąć w fascynujący świat pszczół i towarzyszyła mężowi w światowych konferencjach, wystawach, zjazdach. Razem wydali też książkę o historii kaliskiej Szkoły Muzycznej.

Jak zatem przez tyle lat tworzyć zgrany, udany związek? Odpowiedzi jest tyle, co par, ale co powtarzali nasi rozmówcy: fundamentem jest prawdziwa miłość, która narodziła się z zakochania, a przez lata umacniała się i rozwijała poprzez wsparcie, wyrozumiałość, troskę, wspólne wyzwania i doświadczenia.

Zachęcamy do obejrzenia wywiadu ze „złotymi parami”. Wideo znajduje się na dole artykułu.

AG, fot. Magdalena Bartnik - Kancelaria Prezydenta Miasta Kalisza

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/