Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 05 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Kryspina, Gerald

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Kolejny market czynny we wszystkie niedziele

Sklepy budowlane Castorama uzyskały status placówki pocztowej i będą działać we wszystkie niedziele - zarówno te handlowe, jak i niehandlowe. 24 października otworzyły się po raz pierwszy. To w sumie większość, bo 73 placówki w całym kraju, w tym również w Kaliszu.

Jak informuje serwis wiadomoscihandlowe.pl, od 24 października klienci Catoramy będą mogli robić zakupy przez 7 dni w tygodniu. Marka skorzystała z furtki, jaką daje ustawa i po uzyskaniu statusu placówki pocztowej może działać również w niehandlowe niedziele.

Castorama nie jest pierwszą siecią budowlaną, która zdecydowała się na otwarcie sklepów w niedziele. W lipcu 2021 r., co najmniej pół setki marketów Bricomarche korzysta ze statusu placówek pocztowych i obsługuje klientów we wszystkie dni tygodnia - czytamy w serwisie wiadomoscihandlowe.pl.

Na podobnych zasadach działają także sieci: Aldi, Kaufland, Biedronka, Lidl.

W przyszłym roku o handel w niedziele ma być znacznie trudniej. Na początku minionego tygodnia prezydent podpisał ustawę, której celem jest - jak przekazała Kancelaria Prezydenta - wyeliminowanie nieprawidłowego stosowania zawartych w ustawie wyłączeń pozwalających na prowadzenie handlu w niedzielę i święta.

Po wejściu w życie przepisów usługi pocztowe będą mogły świadczyć placówki, których przychody z tej działalności przekroczą 40 proc. wpływów. Nowe przepisy wejdą w życie pierwszego dnia miesiąca następującego po upływie trzech miesięcy od dnia ogłoszenia.

MIK, fot. arch.

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/