Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 04 sierpień 2021 Godzina:
imieniny: Maria, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Kolejny mural ozdobił nasze miasto ZDJĘCIA

„Królewski” mural już gotowy! Malowidło ścienne powstało na budynku przy ul. Stawiszyńskiej 13, a przedstawia władców Polski związanych z naszym miastem.

Mural przedstawia władców: Mieszka III Starego, który był pochowany na Zawodziu, Kazimierza Wielkiego, któremu przypisuje się budowę ceglanych murów miejskich, Bolesława Pobożnego (księcia kaliskiego) z małżonką błogosławioną księżną Jolantą, którzy ufundowali m.in. katedrę. Jest także także Władysław Jagiełło, który ponad dwadzieścia razy gościł w Kaliszu.

To jedno z zadań, na które mieszkańcy zagłosowali w ramach budżetu obywatelskiego. Spółka Bit-o-Magic Tomasz Smieszkoł, Jarosław Jastrzębski z siedzibą w Warszawie wykonała je za niespełna 30 tys. zł. 

Na tym nie koniec ozdabiania ścian. Kolejny mural - tym razem związany z zasłużoną dla miasta rodziną Fibigerów, której rok obchodzimy - powstanie na elewacji Szkolnej Hali Sportowej „Olimpia” przy ul. Legionów. 28 czerwca mamy poznać zwycięzcę konkursu na jego projekt i wykonanie. W nagrodę otrzyma on 30 tys. zł.

To już kolejne ścienne malowidła w przestrzeni naszego miasta. W ciągu niespełna ostatnich dwóch lat na budynkach pojawiły się m.in. jazzowy kwartet – symbol przyjaźni Kalisza i niemieckiego Hamm – u zbiegu ul. Górnośląskiej z Cmentarną, Flora, która możemy podziwiać, jadąc al. Wojska Polskiego (przy Majkowskiej), czy ścienne malowidła na placówkach oświatowych: upamiętniające patrona kaliskiej „Szóstki” z okazji jej 100-lecia, ekologiczne na ścianie Szkoły Podstawowej nr 8, czy powstańcy wielkopolscy na elewacji Szkoły Podstawowej nr 16.

MIK, fot. Fb/Krystian Kinastowski, JF

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/