Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 02 sierpień 2021 Godzina:
imieniny: Ilia, Gustaw

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Konkurs "Wolność bez nałogów" rozstrzygnięty ZDJĘCIA

Prawie 250 prac wpłynęło na konkurs plastyczny „Wolność bez nałogów”. Zwycięskie prace znalazły się w kalendarzu profilaktycznym na rok 2019. Projekt jest wspólnym przedsięwzięciem Młodzieżowego Domu Kultury, Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miasta Kalisza i Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Inicjatywa, w ramach której przeprowadzono konkurs, organizowana jest od 18 lat i skierowana do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, a także wychowanków placówek oświatowo–wychowawczych, kulturalnych i uczestników świetlic socjoterapeutycznych. W tym roku odbyła się już XVIII edycja tego plebiscytu. Zadaniem uczestników było wykonanie plakatu propagującego życie wolne od uzależnień. - Wpłynęło blisko 250 prac. Wszystkie plakaty wykonane były z dużą starannością i zaangażowaniem – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej policji – współorganizatora przedsięwzięcia.

Jury pod przewodnictwem Janusza Sibińskiego, zastępcy naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych UM postanowiło nagrodzić 16 autorów prac i dodatkowo wyróżnić 14 młodych artystów, którzy najciekawiej połączyli w swoich pracach walory artystyczne i estetyczne z wartościami merytorycznymi i edukacyjnymi. Podczas wręczania nagród podziękowania odebrali także ich opiekunowie.  

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace znalazły się na wystawie, którą można oglądać do końca grudnia 2018 r. w Galerii „Szatnia” MDK. Umieszczone zostały również w kalendarzu profilaktycznym na rok 2019, przygotowanym przez Urząd Miasta Kalisza.

MIK, fot. KMP Kalisz

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/