Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Mirabella, Urban

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Korekta rozkładu jazdy pociągów. Wracają zawieszone połączenia

Odmrażanie gospodarki wymusza przemieszczenia się osób, które wracają do pracy, reaktywują swoje biznesy, czy podróżują prywatnie w celach wypoczynkowych. Ostatnie dni to coraz więcej pasażerów korzystających z Kolei Wielkopolskich, a skoro przybywa podróżujących to stopniowo będą wracać zawieszone w marcu połączenia.

Wszystko przy zachowaniu wszelkich niezbędnych środków bezpieczeństwa.  - Wsłuchując się w głosy podróżnych, a także analizując wzrastającą frekwencję w pociągach, Organizator Przewozów tj. Województwo Wielkopolskie z dniem 14 czerwca 2020 r. przywraca część połączeń realizowanych na zlecenie Województwa przez Koleje Wielkopolskie oraz POLREGIO – informuje Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

Do siatki połączeń powrócą lub zostaną wydłużone pociągi, których trasy wcześniej uległy czasowemu zawieszeniu lub skróceniu, a warto dodać, że z końcem marca na wielkopolskie tory wyjeżdżały w dni robocze 162 pociągi, podczas gdy przed pandemią - 274.

Wcześniej, w porozumieniu z władzami samorządowymi sąsiednich województw, została przywrócona część pociągów POLREGIO. Zmiany w tym rozkładzie, wprowadzone 19 marca br. dotyczyły też Kalisza.

Korekta obejmowała pociągi łączące Kalisz z Poznaniem.

77502 Poznań Gł. (15:48) – Kalisz (18:23) kursuje od poniedziałku do piątku oprócz świąt, zawieszony na odcinku Ostrów Wielkopolski - Kalisz

77547 Kalisz (04:55) - Poznań Gł. (07:04) kursuje od poniedziałku do soboty, zawieszony na odcinku Kalisz - Ostrów Wielkopolski.

79571 Kalisz (19:35) - Ostrów Wielkopolski (19:58) kursuje od poniedziałku do piątku oprócz świąt

- Zapewniamy, że mając na uwadze dynamikę sytuacji, przewoźnicy kolejowi każdego dnia przeprowadzają badania frekwencji w pociągach, co pozwala na dopasowywanie liczby połączeń oraz pojemności składów do rosnących potrzeb podróżnych na poszczególnych liniach. Zauważalny stopniowy powrót do codzienności sprzed okresu pandemii pozwala z optymizmem patrzeć na poprawę trudnej sytuacji w transporcie kolejowym – dodaje Wojciech Jankowiak.

A to oznacza, że siatka połączeń każdego dnia może wyglądać inaczej. Dlatego pasażerowie przed planowaniem podróży powinni zapoznali się z rozkładem jazdy na stronach przewoźników oraz oficjalnej stronie zarządcy infrastruktury www.portalpasazera.pl .

Aktualne rozkłady jazdy w załącznikach pod artykułem. 

AW, UMWW, fot. arch.

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/