Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 08 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Maria, Klement

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Krokusy pamięci. Uczniowie "Ekonomika" zasadzili kwiaty, które przypomną pomordowane dzieci ZDJĘCIA

Kilkaset żółtych krokusów wyrośnie wiosną przed kaliskim „Ekonomikiem”. Jednak nie będą to zwykłe ozdoby. Małe, delikatne kwiaty posadzone przez uczniów szkoły mają upamiętnić dzieci, które zginęły w czasie II wojny światowej a przy okazji uczyć tolerancji i szacunku. Zespół Szkół Ekonomicznych od kilku lat realizuje projekty edukacyjne, których głównym celem jest przypominanie o tragedii Holokaustu.

W tym roku szkoła przystąpiła do projektu „Krokus”. Od wielu lat na całym świecie, a od 10 lat w Polsce uczniowie szkół jesienią sadzą właśnie te kwiaty. W tym roku do akcji przyłączyli się również, jako jedyni w naszym mieście, nastolatkowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych. Przed szkołą zasadzili kilkaset cebulek, z których za kilka miesięcy wyrosną delikatne żółte krokusy. - Mają upamiętniać miliony dzieci, które poniosły śmierć w czasie wojny. Dzieci żydowskie, dzieci polskie, dzieci romskie i wszystkie niewinne istoty, które nie doczekały końca czasu zagłady - mówi Izabella Galuba-Bryja, nauczycielka ZSE, autorka innowacji pedagogicznej, koordynator projektu "Krokus". - Sadzeniem krokusów żegnamy złotą polską jesień, ale zaczynamy w naszej szkole bardzo ważny projekt. Dzięki niemu chcemy budzić w naszych uczniach świadomość zła, które niesie ze sobą wojna. Chcemy, by w dorosłe życie wkraczali z wiedzą, do jakich dramatów prowadzą nietolerancja, dyskryminacja, uprzedzenia, ksenofobia czy nacjonalizm. Mamy nadzieję, że dzięki temu naszą szkołę opuszczą jako młodzi ludzie otwarci na świat i jego różnorodność.  

Oprócz sadzenia krokusów w szkole przez cały rok będą odbywać się lekcje związane z projektem realizowanym przez Żydowskie Muzeum Galicja wraz z Irlandzkim Towarzystwem Edukacji o Holokauście i Unią Europejską, które przekazują sadzonki kwiatów. Zespół Szkół Ekonomicznych od kilku lat bierze udział w projektach związanych z edukacją o barbarzyństwie II wojny światowej z nastawieniem na dramat Holokaustu WIĘCEJ 

AW, zdjęcia autor 

 

 

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/