Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Florentyna, Michał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

MARTEL na piątkę. Fundacyjna biblioteczka trafiła do Leszna ZDJĘCIA

Wspaniały prezent z okazji Dnia Dziecka otrzymali mali pacjenci Szpitala Zespolonego w Lesznie. Na Oddział Pediatryczny trafiła charakterystyczna biblioteczka w kształcie serca. Regał wypełniony książkami to prezent od kaliskiej fundacji MARTEL. Szpital w Lesznie to piąta placówka medyczna w Polsce, gdzie zrealizowany został ten cenny społecznie projekt. Opiekunem bibliotecznego serca zostało Stowarzyszenie PL18.

Sztandarowy projekt fundacji MARTEL rozwija skrzydła. Od początku roku, a więc od momentu, kiedy jego realizacja weszła w życie, nie ma miesiąca, by na szpitalny oddział pediatryczny nie trafiła kolejna charakterystyczna biblioteczka w kształcie serca. Ta w szpitalu w Lesznie jest już piątą, po Kaliszu (2 biblioteczki), Żorach i Sieradzu.  

Bardzo się cieszę, że kolejna odsłona naszego projektu miała miejsce w tak szczególnym dniu, jakim jest Dzień Dziecka. Radość i uśmiech najmłodszych jest najpiękniejszą rzeczą na świecie, a jeśli jest to uśmiech dziecka dotkniętego chorobą satysfakcja jest podwójna – podkreśla Stanisław Adam Jędrysiak, prezes zarządu Fundacji MARTEL, a zarazem właściciel wydawnictwa o tej samej nazwie. - Przekazywane przez nas biblioteczki są wypełnione książkowymi podarunkami i trafiają one na oddziały pediatryczne szpitali w całej Polsce. Chcemy, by przekazane pozycje wydawnicze zawsze kojarzyły się z dobrem. Nasze biblioteczne serce ma to dobro symbolizować - dodaje szef MARTELA.

Cieszy też fakt, że biblioteczny projekt MARTELA zyskuje coraz szersze grono zwolenników, nie tylko wśród podmiotów prywatnych, ale też w kręgach społecznych: w gronie różnego rodzaju organizacji, stowarzyszeń i lokalnych samorządów. Biblioteczkę dla leszczyńskiego szpitala udało się przekazać dzięki wsparciu Stowarzyszenia PL18 oraz Prezydenta Miasta.

Warto przypomnieć, że biblioteczki MARTELA to wyjątkowy projekt. Nie są to tradycyjne wypożyczalnie, lecz miejsca, z których dziecko może zabrać książeczkę, czy kolorowankę i cieszyć się nią zarówno w szpitalu, jak i później, po powrocie do domu. W ten sposób fundacja chce realizować jeden ze swoich podstawowych celów: przywracać wśród najmłodszych modę na czytanie książek. Projekt dotyczący biblioteczek jest o tyle cenny społecznie, że jego adresatami są dzieci, które z różnych przyczyn muszą spędzić jakiś czas w szpitalu, a to przecież dla nikogo nie jest miłym doświadczeniem. Skoro więc można w jakiś sposób poprawić im samopoczucie, w tym przypadku proponując lekturę ciekawej i ładnie wydanej książki, która w dodatku staje się ich własnością, to warto to robić.

Dokąd trafi kolejna martelowska biblioteczka? Fundacja czeka na kontakt zarówno ze strony oddziałów pediatrycznych, jak i Przyjaciół Fundacji, którzy chcieliby pomóc w realizacji tej cennej społecznie inicjatywy.

RED za: Karina Zachara, fot. Fundacja Martel

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/