Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 04 sierpień 2021 Godzina:
imieniny: Maria, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Masz problem z Narodowym Spisem Powszechnym? Pomoże Miasto

Czy Państwo mają już za sobą ten obowiązek? Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Warto zrobić to jak najszybciej, by mieć szansę na nagrodę w wielkiej loterii. A osoby, które chciałby się spisać przez internet, a nie mają jak tego zrobić, mogą skorzystać z pomocy Miasta.

Najłatwiej spisać się przez internet. Ale szczególnie dla starszych osób może to być trudność – nie mają komputera, internetu, nie potrafią go obsługiwać – tu wsparcie oferuje Miasto.

Jest powołane Gminne Biuro Spisowe i jego członkowie pomogą osobom, które nie mają dostępu do internetu, w obsłudze komputera, w obsłudze aplikacji spisowej, w odpowiedzi na pytania. Zostali przeszkoleni w tym zakresie, więc osoby, które mają problem ze spisaniem się przez internet zapraszamy do spisania się w punkcie w Villi Calisia – mówi Katarzyna Tomczyk, zastępca Gminnego Komisarza Spisowego w Kaliszu.

Codziennie ze stanowiska i pomocy urzędników korzysta co najmniej kilka osób.

Panie są bardzo miłe i pomocne. Jestem zadowolona, że ten obowiązek mam już za sobą – mówi nam seniorka, która skorzystała z punktu w Villi Calisia.

Co ważne – na spis w Villi Calisia należy się umówić. Należy zadzwonić pod nr tel. 62 504 97 19, 62 504 97 66 lub 62 765 44 04 i ustalić termin (dzień i godzinę).

Pytania Głównego Urzędu Statystycznego, który go przeprowadza dotyczą m.in. naszego wieku, wykształcenia, czasu i rodzaju pracy, a także warunków bytowych, czyli rodzaju zajmowanego domu lub mieszkania.

Spis powszechny to największe i najważniejsze badanie statystyki publicznej, organizowane przez Główny Urząd Statystyczny raz na 10 lat. Spis jest źródłem rzetelnej i obiektywnej wiedzy o kraju i jego mieszkańcach. Udział w spisie jest obowiązkowy. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi nawet 5 tys. zł grzywny.

Ale jeśli spiszemy się do 7 lipca mamy szansę na wartościowe nagrody. GUS bowiem uruchomił wielką loterię. Do wygrania setki kart przedpłaconych o wartości 500 zł i 1000 zł, a także samochody Toyota Yaris. Szczegóły loterii znajdziecie TUTAJ 

Cały czas trwa także nabór uzupełniający na rachmistrzów spisowych.

Jeśli są osoby, które chcą włączyć się w Narodowy Spis Powszechny jako rachmistrzowie – prosimy o kontakt z Urzędem Miasta Kalisza – mówi Katarzyna Tomczyk.

Szczegóły znajdziesz TUTAJ 

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 ruszył 1 kwietnia i potrwa do 30 września. Osoby wykluczone cyfrowo mogą skorzystać z opcji “spisz się przez telefon” na infolinii spisowej obsługiwanej przez pracowników statystyki publicznej od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00 pod numerem: 22 279-99-99.

Jeśli nie spiszemy się sami przez internet ani przez infolinię, możemy spodziewać się telefonu od rachmistrza. Rachmistrz może zadzwonić do Ciebie z numeru 22 828 88 88 lub z numeru infolinii spisowej tj. 22 279 99 99.

Prawdziwy rachmistrz nie zapyta Cię o zarobki, oszczędności, cenne przedmioty w domu, numer konta, PIN do karty czy dane logowania do bankowości internetowej. Takie pytania mogą wskazywać na próbę wyłudzenia danych, co należy zgłosić na policję.

Pamiętaj, że aż do odwołania rachmistrzowie nie będą odwiedzać respondentów w domach.

Tożsamość rachmistrza można zweryfikować przez:

  1. Specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/
  2. Kontakt z infolinią spisową numerem 22 279 99 99 , wybierz 1 – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań,  a następnie 2 – weryfikacja tożsamości rachmistrza.

AG, spis.gov.pl fot. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/