Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 październik 2021 Godzina:
imieniny: Klemencja, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Miało być miejsce do wypoczynku, jest śmietnik. W samym centrum osiedla ZDJĘCIA

Nowe altany, ławki i stoły pojawiły się z końcem lipca na osiedlu Korczak. Zadanie z budżetu obywatelskiego, na które zagłosowali mieszkańcy nie wszystkich jednak cieszy. – Wieczorami jest głośno, a wokół śmietników walają się stery śmieci – żali się jedna z kaliszanek.

Na zadanie w postaci małej architektury na Korczaku zagłosowała część mieszkańców osiedla. W ostatnich dniach lipca miasto zakupiło i ustawiło trzy altany z zadaszeniem, stół, sześć ławek oraz trzy kosze na śmieci. Wcześniej teren został odpowiedni przygotowany – wyrównany i oczyszczony, wyregulowano wysokość skarpy i posiano trawę. Za niespełna 50 tys. zł stworzono miejsce, w którym mieszkańcy pobliskich bloków mogliby wypoczywać, spotykać się, miło spędzać czas. Nie wszystkim jest jednak miło. – Przesyłam zdjęcia z tego „cudownego” miejsca stworzonego z budżetu obywatelskiego – pisze czytelnicza portalu, która mieszka tuż obok. -  Skoro Rada Osiedla to zgłosiła to może będzie regularnie sprzątać ten syf. Poza tym to jest miejsce publiczne, a proszę zobaczyć, ile tu alkoholu. Nie mówiąc już o tym, że nikt się nas mieszkańców tego bloku nie zapytał, czy chcemy takie miejsce pod oknami.

Kaliszanka żali się na organizowane w tym miejscu imprezy do późnej nocy i towarzyszące im hałasy. – To jednak idzie przeżyć, rozumiem – jest lato. Ale te śmieci są nie do przyjęcia! Ostatnio mój 70-letni sąsiad nie wytrzymał i sam zaczął sprzątać. Nie mogłam na to patrzeć, miałam ochotę pójść i to przerwać - dodaje.

Przewodniczący Rady Osiedla Korczak zaprzecza, że to Rada jest pomysłodawcą utworzenia tego miejsca, ale nie zamierza się uchylać od odpowiedzialności. Zbadał problem i obiecuje, że teraz będzie już lepiej. - Projekt ruszyło niedawno, jeszcze nie wszystko było dograne - przyznaje. - Wymienione zostaną jednak kosze, pojawią się trzy większe. Również dwukrotnie – bodajże w poniedziałki i czwartki – będą opróżniane. A w razie potrzeby będzie zamawiana dodatkowa usługa – zapewnia Robert Matczak.

Dodaje także, że zajmie się sprawą hałasu, jeśli rzeczywiście będzie on uciążliwy dla okolicznych mieszkańców. – Poproszę dzielnicowego i straż miejską, żeby w weekendy czasem tam zajrzeli – mówi przewodniczący.

MIK, fot. UM KALISZ, czytelniczka portalu

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/