Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Lucja, Albrecht

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Miasto rozpoczyna czipowanie kotów wolno żyjących

W Kaliszu ruszy wkrótce znakowanie kotów wolno żyjących. Przed zaczipowaniem każde zwierzę zostanie przebadane oraz poddane sterylizacji lub kastracji, a - jeśli okaże się to konieczne - leczeniu.

Celem czipowania kotów wolno żyjących jest monitorowanie liczebności ich populacji. Miasto zakupiło już mikroczipy wraz z czytnikiem. Procedurę będzie przeprowadzał lekarz weterynarii, wyłoniony w ramach zapytania ofertowego, które zostanie ogłoszone w najbliższych dniach.

Koty wolno żyjące powinny mieć zapewnione warunki rozwoju i swobodnego bytu. Miasto Kalisz realizuje m.in. zakup karmy, leczenie oraz sterylizację kotek i kastrację kocurów. Do rejestru karmicieli kotów wpisanych jest 113 osób, z czego 60 regularnie pobiera karmę dla zwierząt z Urzędu Miasta Kalisza. Każdemu karmicielowi w miesiącu przysługuje 2 kg karmy suchej oraz 2 puszki karmy mokrej, po 400 g każda, niezależnie od liczby dokarmianych kotów.

W ciągu ostatnich trzech lat Miasto Kalisz kupiło 100 budek dla kotów. Niedawno zakupiono kolejnych 20 budek, które wkrótce trafią w miejsca bytowania zwierząt, wskazane przez mieszkańców.

Aby zgłosić koty wolno żyjące do sterylizacji, kastracji, leczenia i czipowania, należy skontaktować się z Wydziałem Gospodarki Kćomunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Kalisza. Od tego roku dostarczaniem zwierząt do lekarza zajmuje się Biuro Schroniska dla bezdomnych zwierząt, po otrzymaniu informacji z wydziału.

Po wyłonieniu wykonawcy usługi czipowania, udostępniony zostanie Regulamin opieki nad kotami wolno żyjącymi, który zawiera będzie wszystkie niezbędne informacje. Zadanie realizowane będzie w ramach Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi i zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Kalisza na 2021 rok.

kalisz.pl, fot. Juliusz Kowalczyk

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/