Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Leonia, Efrem

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Mieszkańcy osiedla Asnyka przez 70 dni bez gazu? Ludzie zszokowani

- Jestem w szoku, nie wyobrażam sobie tego – mówi Włodzimierz Karpała, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej, komentując pismo, które wczoraj dotarło do spółdzielni i części mieszkańców. Gazownia powiadamia, że w związku z pracami prowadzonymi na osiedlu nastąpi przerwa w dostawie gazu. Na… 70 dni.

Gaz ma być wyłączony od 5 czerwca do 15 sierpnia. Taką informację znaleźli wczoraj w swoich skrzynkach mieszkańcy osiedla Asnyka. W spółdzielni urywają się telefony.  – My też nic nie wiemy, dostaliśmy takie samo pismo, z którego wynika, że wyłączenie dotyczy "okolicy ulicy Asnyka". Ale których bloków konkretnie, nie wiadomo – mówi Włodzimierz Karpała, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej. - Na telefon nic nie udało mi się ustalić, dlatego od razu złożyliśmy pismo w gazowni, że po pierwsze to jest horrendalny termin, dwa – żeby podali konkrety, czyli jakiś harmonogram, następnie, żeby takie same pisma zostały dostarczone bezpośrednio mieszkańcom, bo przecież umowę na dostawę gazu podpisywali indywidualnie z gazownią. W gazowni powiedziano mi, że występuje relacja między robotami drogowymi prowadzonymi przez miasto a gazowymi, bo to w tym samym czasie się zbiegło, dlatego napisałem też do prezydenta Grzegorza Sapińskiego z prośbą o wyjaśnienie, z czego ta relacja wynika.

Spółdzielnia twierdzi, że ani miasto, ani gazownia nie uzgadniały z nią terminu prowadzenia robót, a jedynie dokumentację techniczną. A już na pewno nie było mowy o wyłączeniu gazu na tak długi czas. - Mieliśmy wymianę sieci na innych osiedlach i nigdy nie było tak długich przerw, najczęściej odbywało się to bezkolizyjnie, a niektórzy lokatorzy nawet nie zauważali przerw w dostawach gazu.  70 dni? Jestem w szoku, ja sobie tego nie wyobrażam. W każdym bloku jest po kilkadziesiąt mieszkań: w jednym 30, w innych 50, 60, a 90% lokatorów ma kuchenki gazowe. Już do mnie dzwonią niektórzy, że mam im zapewnić kuchenki elektryczne, ale przecież to nie my  odłączamy gaz – dodaje Włodzimierz Karpała.

Zarówno spółdzielnia, jak i mieszkańcy z niecierpliwością czekają na jakieś szczegóły.

MIK, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/