Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Broniwoj

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Mieszkanie spłonęło niemal doszczętnie. Ruszyła pomoc dla ojca z dwójką dzieci ZDJĘCIA

Wracamy do sprawy pożaru w kamienicy przy ul. Wodnej w Kaliszu. Ogień niemal doszczętnie zniszczył mieszkanie, w którym żył Adrian z dwójką małych dzieci. Bliscy młodego mężczyzny organizują dla niego pomoc. Wsparcie zapewnia też Miasto oraz Fundacja CHOPS.

Do pożaru doszło w poniedziałek, 17 sierpnia około 8-ej rano w kamienicy przy ul. Wodnej. Póki co ani służby ani sam poszkodowany nie wypowiadają się na temat przyczyn powstania ognia. Z okien mieszkania na pierwszej kondygnacji  wydobywał się gęsty dym oraz płomienie. Lokatorzy; ojciec z dwójką małych dzieci, opuścili mieszkanie przed przybyciem straży pożarnej.

- Ogień został sprawnie ugaszony, nie rozprzestrzenił się na dalsze pomieszczenia, jednak wystąpiło duże zadymienie klatki schodowej. To utrudniało ewakuację osób mieszkających powyżej. Trzeba było oddymić klatkę schodową i dopiero ewakuować te osoby – relacjonował nam  mł. bryg. Sławomir Kotoński, Komendant Miejski PSP w Kaliszu, który kierował działaniami.

W akcji, która trwała ponad 3 godziny, brało udział w sumie 9 zastępów z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej Kalisz – Dobrzec oraz Kalisz – Lis.

W wyniku pożaru niemal całkowitemu zniszczeniu uległo mieszkanie i mienie Adriana – ojca wychowującego dwóch synów w wieku 6 i 4 lat. Kamienica to w połowie własność prywatna, a w połowie własność Miasta Kalisza. Jest w zarządzie MZBM-u.

Rodzinie zaproponowano schronienie w Dziale Interwencji Kryzysowej i zabezpieczenie lokalu zamiennego. Poszkodowany na razie poradził sobie sam, mieszka u bliskiej osoby.

- Mężczyzna zadeklarował, że zgłosi się do Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miasta Kalisza, by otrzymać niezbędne wyjaśnienia dotyczące sposobu uzyskania pomocy – przekazuje Miasto.

Rodzina i przyjaciele Adriana założyli zbiórkę pieniędzy na portalu zrzutka.pl na odnowę mieszkania. - Spłonęły wszystkie zabawki, ubrania, szafy. Adrian został bez warunków do życia, a zwłaszcza dzieci. Proszę o pomoc, liczy się każda chwila i każdy gest, aby dzieci i ojciec wrócili do domu! – piszą organizatorzy zbiórki.

 

- Smutne jest to, że czytałem na temat Adriana jakieś historie… Ktoś się wypowiadał, że to czy tamto… Słuchajcie, kto jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem, zawsze tak mówię. Ale ja Adriana znam z zupełnie innej strony. Znam go z tej strony, że bezinteresownie jeździł busem, wnosił meble, czwarte, nie czwarte piętro, mróz, zima czy deszcz, jeździ, pomagał – mówi w nagraniu Roman Żarnecki.

Zbiórkę na odnowę mieszkania znajdziecie TUTAJ. Natomiast Fundacja CHOPS podaje nr konta i prosi też osoby zainteresowane udzieleniem jakiejkolwiek pomocy rodzinę o kontakt.

Numer konta proszę o dopisek pomoc dla Adriana

73 1140 2004 0000 3102 7902 0567

AG, fot. zrzutka.pl, AG, KB

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads