Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 12 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Janina, Placyd

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Młodzi kaliszanie z celebrytą na Jasnej Górze ZDJĘCIA

Maturzyści z diecezji kaliskiej na Jasnej Górze. Dokładnie na miesiąc przed egzaminem dojrzałości częstochowski klasztor ojców Paulinów wypełnił się młodymi ludźmi. Czas piątkowego pielgrzymowania przypomniał im o początku wędrówki w dorosłość.

Byli wśród nich między innymi trzecioklasiści kaliskiego Liceum im. Mikołaja Kopernika. W sali legendarnego obrońcy Jasnej Góry o. Augustyna Kordeckiego młodzi ludzie spotkali się z dziennikarzem, publicystą, a dla niektórych przede wszystkim celebrytą, Szymonem Hołownią. - Nie mam takiego wrażenia, że ja jestem autentycznym chrześcijaninem; jestem raczej człowiekiem, który w swoim chrześcijaństwie pewne rzeczy próbuje odkrywać, przeżywać - po drodze zauważać i dzielić się tymi odkryciami z innymi. Idę drogą. Co widzę, o tym mówię. Staram się w jakiś sposób wyciągać wnioski. I to chyba cała filozofia mówienia o chrześcijaństwie dzisiaj - mówił.

Według Hołowni dla młodości perspektywa kresu życia wydaje się dość odległa. - Pamiętam ze swojej młodości, że jak się jest młodym, to człowiekowi się wydaje, że ma nieograniczony czas. Z wiekiem zaczynasz sobie uświadamiać, że tego czasu jest całkiem policzalna ilość i że jest go nawet mniej, niż nam się czasem wydaje. I że to ma całkiem pewny koniec. Ale nie wiem, czy to jest w ogóle do wgrania w młode umysły, że ta świadomość końca wcale nie musi być depresją czy może nie być depresjogenna. Ale może być wprost związana ze wzrostem apetytu na życie, bo jeżeli czasu jest mało, to masz w sobie jeszcze więcej powera, żeby ten czas wykorzystać jak najlepiej - wycisnąć z niego, co się da... Na Maksa – dodał.

Hołownia jest autorem jedenastu książek z dziedziny popteologii spraw społecznych. Założył dwie fundacje - działa w pięciu krajach Afryki, opiekując się m.in. pacjentami hospicyjnymi w Rwandzie, dziećmi z chorobą głodową Demokratycznej Republiki Konga, trędowatymi w Togo. Finansuje też szkołę w Monte Ssori w Beninie i rolnicze projekty w Burkina Faso.

Jest regularnym felietonistą wielu tygodników i miesięczników, mówcą motywacyjnym; głosi rekolekcje. Wielokrotnie nagradzany za działalność dziennikarską i charytatywną.

Witold Torbiarczyk, fot. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/