Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 05 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Kryspina, Gerald

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Młodzi propagują krwiodawstwo. Powstał klub HDK przy Młodzieżowej Radzie Miasta Kalisza

14 października zainaugurowano działalność nowego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK, który powstał przy Młodzieżowej Radzie Miasta Kalisza. Jednocześnie wybrano władze klubu, którego prezesem został Jakub Skowroński, były szef Sztabu Jednostki Strzeleckiej 4141 Kalisz. Wiceprezesem został Mykyta Melnyk, natomiast członkiem zarządu został Daniel Dudek, a sekretarzem Anna Druciarek.

Pomysł na powołanie klubu zrodził się w głowie Włodzimierza Staszaka, przewodniczącego Rejonowej Rady Honorowego Krwiodawstwa. Zasugerował on Młodzieżowej Radzie Miasta, że utworzenie klubu mogłaby być ciekawą, a zarazem cenną działalnością. Niestety młodzi ludzie nie są chętni do oddawania krwi. Pomysł z otwarciem klubu przy MRMK mógłby znacznie ułatwić i usprawnić ten proces. Klub wychodzi z założenia, że dzięki propagowaniu akcji krwiodawstwa przez młodzież, ich rówieśnicy chętniej będą dzielić się tym bezcennym płynem.

Właśnie dlatego powstał on przy Młodzieżowej Radzie Miasta Kalisza. Nasz organ zbudował już w tej kadencji pewną rozpoznawalność. To powoduje, że klub na starcie już ma pewne ułatwienie w dotarciu do tego pokolenia. Wierzę w naszego prezesa i ciężką pracę całego zarządu. Wszystkich chętnych do dołączenia do klubu serdecznie zapraszamy. Nawet osoby, które z jakichś powodów krwi oddawać nie mogą, ale chcą się zaangażować w nasze projekty – mówi Daniel Dudek, członek zarządu HDK.

Jednocześnie młodzi społecznicy chcą pokazać, że oddawanie krwi nic nie boli, a przede wszystkim nic nie kosztuje. Jedyne, co trzeba poświęcić, to swój własny czas. Działalność jednak nie będzie polegała na samym teoretycznym zachęcaniu, a wdrażaniu w życie wielu pomysłów, które będą angażować młodzież. Przewidziane są również konkursy propagujące oddawanie krwi.

Organizacja chce również przekazywać wiedzę i dzielić się nią z rówieśnikami. W przyszłości pragnie stworzyć cykl wydarzeń, które wyjaśnią, na czym polega oddawanie krwi, ale i obalą mity krążące wokół krwiodawstwa. Zwłaszcza taki, że po oddaniu krwi serce pompuje je szybciej, co może powodować choroby.

JF, fot. fb Młodzieżowa Rada Miasta Kalisza

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/