Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Tekla, Liwiusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Monitoring i więcej patroli na Plantach Miejskich ZDJĘCIA

Wzrośnie liczba kamer i kontroli służb na Plantach Miejskich w Kaliszu. To zapowiedź prezydenta Krystiana Kinastowskiego, który chce, aby po przebudowie zieleńca mieszkańcy czuli się tutaj bezpiecznie i chętniej korzystali z uroków tego miejsca.

A dotychczas było to miejsce spotkań bezdomnych i drobnych pijaczków, którzy całymi dniami okupowali ławki, racząc się napojami wyskokowymi, albo „odpoczywając” po ich wypiciu. Niestety, ten problem nie zniknął, choć został nieco ograniczony. Dla kaliszan to za mało – na plantach, które są jednym z ulubionych miejsc wypoczynku mieszkańców, chcą czuć się swobodnie i bezpiecznie.

Po zakończeniu inwestycji, zwiększyliśmy liczbę patroli straży miejskiej i policji w tej części miasta.  Zieleniec jest także objęty systemem monitoringu – mówi Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza. - Aby podnieść poczucie bezpieczeństwa i lepiej kontrolować porządek, liczba kamer zostanie zwiększona. Zdecydowałem, że kolejne, nowe kamery pojawią się w najbardziej newralgicznych miejscach. Między innymi o tym rozmawialiśmy dzisiaj wraz z komendantem straży miejskiej ze spotkanymi kaliszanami.

Planty zostały gruntownie przebudowane, choć jak dodaje włodarz miasta efekty w pełni zobaczymy za rok,  gdy nowo posadzone rośliny rozrosną się i zagęszczą. A przybyło ponad tam 270 drzew, kilka tysięcy krzewów i bylin - szlachetnych, kwitnących gatunków, których tu nie było.

Już dzisiaj widać, jak wiele planty zyskały. Chcemy, by służyły mieszkańcom, tętniły życiem. Dlatego wiele wydarzeń miejskich będzie tu organizowanych. W najbliższy piątek, od godz. 16.00 na plantach gramy w planszówki. Dołączcie! – zachęca Krystian Kinastowski.

MIK, fot. KPM

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/