Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 kwiecień 2021 Godzina:
imieniny: Innocenta, Innocenty

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Motocykl za 50 zł! Charytatywna loteria dla Mateusza

Za 50 zł macie szansę wygrać wspaniały motocykl, a przy tym wesprzeć niezwykłego, młodego mężczyznę, który walczy o zdrowie i sprawność. Ruszyła charytatywna loteria na rzecz 21-letniego Mateusza Herszela. Chłopak 4 lata temu wypadł z autobusu, uderzając tyłem głowy o kant murowanego przystanku. Ma 4-kończynowe porażenie, a koszty intensywnej rehabilitacji są ogromne…

Był piątek, 24 czerwca 2016 roku, dzień zakończenia roku szkolnego. Około 12-ej 17-letni wówczas Mateusz, uczeń II LO im. Tadeusza Kościuszki, wracał autobusem PKS z Kalisza do domu w Jankowie Pierwszym w gminie Blizanów. Był upał, kierowca podróżował z otwartymi drzwiami. Gdy Mateusz już miał wysiadać, kierowca gwałtownie zahamował. Chłopak wypadł z pojazdu, uderzając tyłem głowy o kant murowanego przystanku. Mateusz w ciężkim stanie trafił na OIOM. Udało się uratować mu życie, ale utracił sprawność – doszło do złamania kręgosłupa i stłuczenia rdzenia kręgowego. Doszło do 4-kończynowego porażenia, które utrzymuje się do dziś.

Ogromna wola walki

Życie Mateusza to dziś przede wszystkim intensywna rehabilitacja. Codziennie odwiedza go fizjoterapeuta, a regularnie co kilka tygodni wyjeżdża do Kliniki do Bydgoszczy na turnusy rehabilitacyjne. Nie są opłacane przez NFZ. Fundusz zdrowia finansuje jedynie taki turnus raz na rok, a to stanowczo za mało.

- Każdego dnia walczę i próbuje stanąć na nogi. Nie jest mi łatwo, ale nie poddaje się, a takie wydarzenia jak loteria dodają mi skrzydeł i motywują do dalszej walki.... Korzystam z turnusów rehabilitacyjnych w Bydgoszczy średnio 8 razy w roku, a między turnusami odbywam codziennie 2 godzinną rehabilitację w domu – pisze Mateusz.

21-latek musi intensywnie ćwiczyć, by jego stan się nie pogarszał i by dać sobie szansę na odzyskanie sprawności. – Bardzo ciężko ćwiczę. Postępy są, ale powolne. Żaden specjalista nie zagwarantuje mi odzyskania sprawności. Jakie są rokowania, tego nie wie nikt. Ale nie poddaję się – mówi nam Mateusz.

Turnus 4-tygodniowy kosztuje około kilkunastu tysięcy zł, w zależności od zajęć i zabiegów.

Loteria z motocyklem Honda

Jeśli chciałbyś wesprzeć Mateusza, teraz jest ku temu wyjątkowa okazja. Yacht Klub Polski Kalisz postanowił włączyć się w pomoc i zorganizował loterię, w której nagrodą główną jest motocykl marki HONDA CB650F z 2015 roku. Jest jeszcze jedna nagroda w postaci darmowego kursu motorowodnego w wys. 500 zł.

Akcja z uwagi na epidemię odbędzie się przez internet i polegała będzie na wpłatach pieniędzy na subkonto YKP Kalisz. - Wartość jednego losu to 50 zł, jeżeli ktoś wpłaci 100 zł, będzie miał dwa losy oraz większą szansę na wygraną itd. Czyli w skrócie, na każde wpłacone 50 zł komisyjnie wypisany zostanie jeden los. Wpłaty na konto kończymy w dn. 09.10.2020 r. godz. 23:00.

Po zakończeniu akcji w sobotę,  10 października 2020 r. o godz. 12:30  w siedzibie klubu, który znajduje się w miejscowości Szałe ul. Kaliska 82 gm. Opatówek odbędzie się losowanie motocykla. Oczywiście wszystko odbędzie się na wizji i będzie transmitowane na FB. Niezwłocznie po losowaniu wykonamy połączenie telefoniczne do zwycięzcy, by zgłosił się po odbiór nagrody – informują organizatorzy.

Całość zebranych funduszy zostanie przekazana Mateuszowi i jego rodzicom na leczenie i kolejne etapy rehabilitacji.

***

Wpłaty należy dokonać na subkonto YKP Kalisz mBank nr 78 1140 2004 0000 3902 8031 5132.

Przy wpłacie należy podać imię i nazwisko, adres oraz nr telefonu.

Szczegóły znajdziecie na profilu YKP Kalisz

Mateusza można również wesprzeć przekazując mu 1% podatku.

AG, fot. YKP Kalisz/fb

 

 

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/