Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 09 maj 2021 Godzina:
imieniny: Karena, Beatus

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Motocykl za 50 zł – niespodziewany finał loterii

W sobotę zakończyła się charytatywna licytacja, w której główną nagrodą był motocykl HONDA CB650F. Wszystko odbyło się dzięki wsparciu Yacht Klub Polski Kalisz. Klub postanowił pomóc mieszkańcowi gminy Blizanów, 21-letniemu Mateuszowi, który kilka lat temu uległ wypadkowi i do dziś zmaga się z czterokończynowym porażeniem. Motocykl wygrała mieszkanka gminy Blizanów – Monika Słabowska. Kobieta jednak nagrodą postanowiła się podzielić…

Zasady loterii były bardzo proste - jeden los był warty 50 zł. Nagroda główna to motocykl HONDA CB650F z 2015 roku. Drugą nagrodą było opłacenie kursu motorowodnego w wysokości 500 zł.

Z uwagi na epidemię akcja odbywała się przez Internet. Samo losowanie także było transmitowane na FB. Gdy zwycięski los był już znany, organizatorzy natychmiast powiadomili o tym zwycięzcę. A była nim Monika Słabowska – mieszkanka Jastrzębnik w gminie Blizanów. Kobieta jednak nagrody nie przyjęła. Wykazała się szlachetnym gestem i pojazd przeznaczyła na kolejną loterię, z której pieniądze także mają trafić na konto Mateusza. Natomiast drugą nagrodę zdobył Krzysztof Koszela, mieszkaniec Kalisza pochodzący również z Gminy Blizanów – Skrajni Blizanowskiej.

Wszystkie zebrane fundusze zostały przekazane chłopakowi i jego rodzicom na leczenie i kolejne etapy rehabilitacji. Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem. Dzięki loterii konto Mateusza zostało zasilone w postaci 42 tysięcy złotych!

Przypomnijmy historię Mateusza

Był piątek, 24 czerwca 2016 roku, dzień zakończenia roku szkolnego. Około 12-ej 17-letni wówczas Mateusz, uczeń II LO im. Tadeusza Kościuszki, wracał autobusem PKS z Kalisza do domu w Jankowie Pierwszym w gminie Blizanów. Był upał, kierowca podróżował z otwartymi drzwiami. Gdy Mateusz już miał wysiadać, kierowca gwałtownie zahamował. Chłopak wypadł z pojazdu, uderzając tyłem głowy o kant murowanego przystanku. Mateusz w ciężkim stanie trafił na OIOM. Udało się uratować mu życie, ale utracił sprawność – doszło do złamania kręgosłupa i stłuczenia rdzenia kręgowego. Doszło do 4-kończynowego porażenia, które utrzymuje się do dziś.

Intensywna rehabilitacja

4 – tygodniowy turnus zabiegów kosztuje kilka tysięcy złotych. Wszystko jest zależne od częstotliwości zajęć. Jednak dzięki zebranym pieniądzom rehabilitacja może być kontynuowana, a to jest priorytet, aby odzyskać sprawność.  – Bardzo ciężko ćwiczę. Postępy są, ale powolne. Żaden specjalista nie zagwarantuje mi odzyskania sprawności. Jakie są rokowania, tego nie wie nikt. Ale nie poddaję się – mówi nam Mateusz.

Mateusza można również wesprzeć przekazując mu 1% podatku.

JF, fot. YKP

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/