Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 październik 2021 Godzina:
imieniny: Sabina, Florencjusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Multimedialny Kalisz – wakacyjne warsztaty

Kaliska Fundacja Rozwoju Inicjatyw Kreatywnych w partnerstwie z serwisem Outriders i Pracownią Multimediów WP-A w Kaliszu UAM w Poznaniu organizuje nieodpłatne wakacyjne warsztaty reportażu multimedialnego. Zgłoszenia na warsztaty można przesyłać do 5 sierpnia.

- „Multimedialny Kalisz” to dwumiesięczne warsztaty multimedialne wykorzystujące nowoczesne technologie, które odbędą się w Kaliszu. Projekt skierowany jest do osób zainteresowanych pogłębianiem swojej wiedzy z zakresu obywatelskiego dziennikarstwa oraz reportażu multimedialnego i nowych mediów. „W tradycyjnym reportażu autorem jest osoba pisząca, w interaktywnym jest wielu współautorów. Zaczyna się oczywiście od pomysłu. Później w grupie reporter-programista-designer musi odbyć się rozmowa, jak taki materiał będzie realizowany, jak będzie wyglądał wizualnie. Potem pracuje reporter: robi research, rozmawia z bohaterami, „produkuje” poszczególne komponenty. A kiedy stworzy finalną wersję tekstu, materiałem zajmuje się designer i przedstawia swoje propozycje na „ugryzienie” tematu. Jak widać, żeby taki reportaż opublikować potrzeba kilku miesięcy pracy - mówi w wywiadzie dla magazynu "Nowy folder" Jakub Górnicki, twórca startupu medialnego Outriders, partnera projektu, którego misją jest działanie na rzecz rozwoju rzetelnego i obiektywnego dziennikarstwa.

Uczestnicy warsztatów wspólnie z ekspertami z Outriders będą pracować nad reportażami multimedialnymi przez dwa miesiące. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych środków wyrazu oraz bazowaniu na archiwalnych i współczesnych materiałach, uczestnicy nie tylko podniosą swój poziom kompetencji artystycznych i twórczych, ale lepiej poznają historię i wyzwania miasta, w którym żyją.

Projekt jest kontynuacją rozpoczętych w 2015 i z sukcesem zrealizowanych w 2016 roku w Kaliszu warsztatów reportażu „Obywatele Mają Głos". Otrzymał dofinansowane ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Terminy warsztatów: 18-19 sierpnia, 25-26 sierpnia, 1-2 września.

Formularz zgłoszeniowy i szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.fundacjafrik.pl lub pod adresem: kontakt@fundacjafrik.pl.

Outriders (https://outride.rs/) to innowacyjny projekt medialny działających oficjalnie od września 2017 r. Grupa doświadczonych reporterów, grafików, koderów, redaktorów, którzy wierzą, że nowoczesne dziennikarstwo to misja i warsztat połączone z multimedialną formą i narzędziami. Przygotowują reportaże multimedialne, analizy i relacje z najciekawszych wydarzeń na świecie.

Źródło: kalisz.pl

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/