Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 październik 2021 Godzina:
imieniny: Daria, Maur

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Na dachu McDonald’s bez zabezpieczeń. Wkracza PIP ZDJĘCIA

Mężczyzn pracujących bez zabezpieczeń na dachu restauracji McDonald’s przy al. Wojska Polskiego uwiecznił kilka dni temu czytelnik naszego portalu. Za głowę łapie się i przedstawiciel firmy, i Państwowej Inspekcji Pracy, którym pokazaliśmy zdjęcia. Ta ostatnia już zapowiedziała, że zajmie się sprawą.

- Zobaczcie, że bezpieczeństwo na dachu w McDonald's najważniejsze – napisał do nas Adrian, załączając kilka zdjęć przedstawiających prace na restauracji przy al. Wojska Polskiego. Widać na nich dwóch mężczyzn, którzy zdejmują lub przytwierdzają  jedną z liter. Przynajmniej jeden z nich nie posiada żadnych zabezpieczeń chroniących przed upadkiem z wysokości.

Zdjęcia pokazaliśmy przedstawicielowi firmy McDonald’s. Nie ma wątpliwości, że doszło do naruszenia przepisów. - W McDonald’s kwestię odpowiedniego przygotowania pracowników, w tym szczegółowego szkolenia z zakresu BHP, traktujemy bardzo poważnie.  Nie ma wątpliwości, że w przedstawionym przypadku doszło do istotnego naruszenia zasad bezpieczeństwa pracy – przyznaje Dominik Szulowski, Public Relations Senior Manager w McDonald’s. - Niezwłocznie skontaktowaliśmy się z naszą licencjobiorczynią prowadzącą lokal w al. Wojska Polskiego 120. Podejmie ona zdecydowane działania, by tego typu sytuacja nie miała więcej miejsca, a wszyscy pracownicy ściśle przestrzegali zasad BHP, mając świadomość konsekwencji ich naruszenia.

A te może wkrótce wyciągnąć Państwowa Inspekcja Pracy, która zajęła się sprawą. Rzecznik prasowy tej instytucji podkreśla przy okazji, że nie wolno obok takich sytuacji przechodzić obojętnie. - Z przedstawionych zdjęć wynika oczywiście, że praca wykonywana jest na wysokości bez wymaganych w tym wypadku zabezpieczeń, co jest niezgodne z przepisami bhp – mówi Jacek Strzyżewski, rzecznik prasowy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu.- W takich sytuacjach i podobnych zagrożeń w miejscach publicznych osoba, która jest tego świadkiem powinna niezwłocznie powiadomić o tym fakcie Państwową Inspekcję Pracy (w tym wypadku Oddział PIP w Ostrowie Wlkp.), ewentualnie policję, straż miejską czy nadzór budowlany.

Podobne sceny uwiecznił w czerwcu ub.r. inny czytelnik portalu, Łukasz. Nagrał i sfotografował ludzi pracujących na dachu kościoła pw. św. Rodziny w Kaliszu - kilkanaście metrów nad ziemią, bez żadnych zabezpieczeń. Krzysztof Gorzkiewicz, specjalista ds. bhp i prawa pracy tak skomentował wówczas tę sytuację: - Życie ludzkie zostało oddane w ręce Boga. To cud, że żyją!

Według niego film jest bez wątpienia cennym materiałem dla celów szkoleniowych, by pokazać, jak złamać na jednej budowie wszelkie przepisy bhp.

MIK, fot. czytelnik portalu Adrian, wideo: czytelnik portalu Łukasz

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/