Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 31 lipiec 2021 Godzina:
imieniny: Ernesta, Emil

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Na „Wigrach” dla chorego Wiktora. Pojadą na składakach do Zakopanego

Nieformalna grupa „Wigry Składaki Dobre Chłopaki” po raz drugi organizuje akcję charytatywną dla chorego dziecka. Tym razem użytkownicy popularnych niegdyś rowerów "Wigry" będą podążać tymi jednośladami aż do Zakopanego.

Chcą pomóc małemu Wiktorowi, który walczy o możliwość samodzielnego poruszania się. W daleką trasę pasjonaci bezinteresownej pomocy i składaków wyruszą 1 sierpnia sprzed siedziby Starostwa Powiatowego w Kaliszu.

Starosta Kaliski Krzysztof Nosal bez wahania objął patronat nad tym wydarzeniem i zadeklarował, że pojedzie z członkami grupy "Wigry Składaki Dobre Chłopaki" przynajmniej do granic naszego powiatu – informuje starostwo. - Jesteśmy pewni, że podróż zakończy się powodzeniem i rowerowi pasjonaci dojadą do stolicy polskich gór – Zakopanego. Wierzymy także, że akcja pomocy Wiktorkowi również zakończy się powodzeniem i uda się zebrać niezbędne środki pieniężne potrzebne do walki o sprawność Wiktora, którego marzeniem jest samodzielne poruszanie się.

O Wiktorze pisaliśmy wielokrotnie. Chłopiec zmaga się z czterokończynowym mózgowym porażeniem dziecięcym WIĘCEJ. Aktualnie jest już po operacji stawów biodrowych, ale potrzebuje jeszcze bardzo ważnej i kosztownej rehabilitacji, która wzmocni i przygotuje jego organizm do postawienia pierwszego samodzielnego kroku. Na ten cel potrzeba 50 tys. zł. Wyprawa na składakach ma na nagłośnić zbiórkę. Wpłat na rzecz chłopca można dokonywać na platformie siepomaga.pl – tutaj.

MIK, fot. siepomaga.pl

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/