Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 październik 2021 Godzina:

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

„Narkotyki i dopalacze zabijają". Policjanci uświadamiali młodzież o zagrożeniach

O tragicznych skutkach zażywania substancji psychoaktywnych rozmawiali z uczniami „Osiemnastki” funkcjonariusze kaliskiej policji. Tematem prelekcji były także zagadnienia związane z demoralizacją nieletnich i przemocą rówieśniczą. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii o charakterze edukacyjno-profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

Spotkanie poprowadzili funkcjonariusze z Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. – Jego celem było przybliżenie młodym ludziom zakresu odpowiedzialności prawnej osób nieletnich. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z takimi pojęciami jak: nieletni, czyn karalny, demoralizacja – informuje asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. - Mundurowi uzmysłowili zgromadzonym, jakie środki orzeka Sąd Rodzinny wobec nieletnich. Policjanci poruszyli zagadnienia z zakresu profilaktyki zachowań przestępczych oraz odpowiedzialności za czyny zabronione przez ustawę. Wskazali prawidłowe wzorce zachowań, poprzez pryzmat obowiązujących norm etyczno moralnych i zapisów prawnych.

Tematem spotkania były też substancje psychoaktywne, przyczyny sięgania po narkotyki i dopalacze przez młodych ludzi oraz kwestie prawne i aspekty zdrowotne zażywania środków odurzających. Młodzieży zaprezentowano spot filmowy ,, Szkoda Ciebie na takie patoklimaty’’. - Po projekcji spotu dyskutowano  o najczęstszych powodach, dla których młodzi ludzie decydują się na pierwszy kontakt z dopalaczami i narkotykami. Mundurowi omówili przypadki śmiertelnych zatruć, hospitalizacji i negatywnych w skutkach zdarzeń osób, które zażyły dopalacze – mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz. - Wszystko po to, aby przemówić do wyobraźni młodych ludzi i uświadomić im, jak dużym niebezpieczeństwem dla życia i zdrowia są dopalacze oraz inne środki psychoaktywne.

Spotkanie odbyło się w ramach kampanii o charakterze edukacyjno-profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

MIK, fot. KMP Kalisz

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/