Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 04 sierpień 2021 Godzina:
imieniny: Maria, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Narodowy Spis Powszechny: rachmistrzowie ruszają w teren. Za odmowę odpowiedzi nawet 5 tys. zł grzywny

Osoby, które nie wzięły jeszcze udziału w Narodowym Spisie Powszechnym powinny spodziewać się wizyty urzędnika. 23 czerwca rachmistrzowie ruszają w teren. Spis jest obowiązkowy – za odmowę grozi nam grzywna.

Choć Narodowy Spis Powszechny trwa od 3 miesięcy, to ten obowiązek - według danych przekazanych Business Insider Polska przez GUS – ma za sobą dopiero 12,4 mln, czyli 32,3 proc. Polaków. Pozostali, jeśli nie spiszą się  wcześniej przez internet, mogą spodziewać się wizyty rachmistrza. Do tej pory urzędnicy dokonywali spisu telefonicznie. W środę, 23 czerwca ruszają w teren.

O co nas zapyta? M.in. o wielkość mieszkania, pracę, wykształcenie, czy wiarę. Prawdziwy rachmistrz nie zapyta: o zarobki, oszczędności, cenne przedmioty w domu, numer konta, PIN do karty czy dane logowania do bankowości internetowej. Takie pytania mogą wskazywać na próbę wyłudzenia danych, co należy niezwłocznie zgłosić na policję.

Jeśli więc nie chcemy wpuszczać do domu rachmistrza, najlepiej spisać się przez internet - poprzez stronę spis.gov.pl. osoby, które zrobią to właśnie w ten sposób, będą mogły wziąć udział w narodowej loterii, w której do wygrania są m.in. samochody.

Narodowy Spis Powszechny trwa do 30 września br. Jest obowiązkowy dla każdego odorosłego obywatela. Za niespisanie się grozi grzywna do nawet 5 tys. zł.

MIK, fot.

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/