Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Broniwoj

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Naucz się pomagać

Fundacja „Mocni miłością” po raz kolejny organizuje KURS POMOCY OSOBOM STARSZYM I PRZEWLEKLE CHORYM. Trwające kilka tygodni bezpłatne zajęcia poprowadzą nie tylko członkowie Fundacji, ale także profesjonaliści z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Program KURSU POMOCY OSOBOM STARSZYM I PRZEWLEKLE CHORYM został opracowany przez fachowców z PWSZ i to oni w dużej mierze poprowadzą zajęcia teoretyczne i praktyczne w budynkach uczelni przy Nowym Świecie lub przy ulicy Kaszubskiej. „Szkolenie będzie prowadzone przez lekarza, rehabilitanta, psychologa, terapeutę zajęciowego, pracownika socjalnego, przedstawiciela Centrum Wolontariatu, więc gama podejmowanych zagadnień jest naprawdę szeroka” - zapowiada ks. dr Włodzimierz Guzik, prezes Fundacji.

„Mocni miłością” od pięciu lat zajmują się opieką osób przewlekle chorych w ich domach i rytmicznie organizują szkolenia wolontariuszy. Tym razem rozszerzają ofertę i zapraszają także tych, którzy być może już opiekują się osobami schorowanymi i chcieliby po prostu zdobyć odpowiednie umiejętności. „Nam też bardzo zależy, aby z grona tych osób, które przyjdą na to szkolenie, które trochę poznają Fundację, poznają nasze idee, naszą działalność, przynajmniej kilka zechciało zostać naszymi wolontariuszami” - dodaje ks. dr Włodzimierz Guzik.

Dodatkową atrakcją kursu jest spotkanie ze znanym dziennikarzem i filantropem – Szymonem Hołownią. Szkolenie rozpoczyna się 10 września i potrwa 3 miesiące. Zajęcia będą odbywały się w każdy poniedziałek w godzinach od 18.00 do 20.30. Chętni mogą pobrać formularz na stronie Fundacji lub zgłosić się do Centrum Wolontariatu, które mieści się przy kościele Matki Teresy z Kalkuty i czynne jest w środę oraz w czwartek od 19.00 do 20.00

R. Kuciński, zdj. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/