Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 08 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Maria, Klement

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Nauczyciele wznawiają akcję protestacyjną

15 października nauczyciele wznowią akcję protestacyjną – poinformował dziś Związek Nauczycielstwa Polskiego. Przyjmie ona formę protestu włoskiego. W ankiecie przeprowadzonej przez ZNP nauczyciele opowiedzieli się za „niewykonywaniem pozastatutowych zadań w swojej szkole, przedszkolu lub placówce”.

We wrześniu Związek Nauczycielstwa Polskiego przeprowadził wśród pracowników wszystkich typów szkół, placówek oświatowych i przedszkoli, będących i niebędących członkami związku, „Kwestionariusz badawczy ZNP”. Anonimową ankietę w formie papierowej wypełniło 227 567 osób.

Ankieta zawierała pytania dotyczące oceny kondycji polskiego systemu oświaty, protestu i udziału w preferowanej formie akcji protestacyjnej. Z odpowiedzi wynika, że respondenci oceniają kondycję polskiego systemu edukacji na trójkę i są gotowi przystąpić do akcji protestacyjnej. Ponad połowa ankietowanych wskazała na protest włoski. Opowiadają się przede wszystkim za podniesieniem wynagrodzeń i zmniejszeniem biurokracji.

W oparciu o wyniki ankiety, 1 października Prezydium ZG ZNP zdecydowało o rozpoczęciu protestu włoskiego od 15 października br. - Od 15 października rozpoczynamy bezterminową akcję protestacyjną polegająca na wykonywaniu tylko tych zadań, które są opisane w przepisach prawa oświatowego – poinformował dziś na konferencji prasowej prezes ZNP Sławomir Broniarz.

Nauczyciele mają pracować tylko przez 40 godzin i wykonywać zadania opisane w przepisach prawa oświatowego. Nie będą wykonywali zadań dodatkowych takich jak np. pełnienie opieki podczas wycieczek szkolnych czy zielonych szkół.

Nauczyciele strajkowali od 8 do 27 kwietnia. W związku z egzaminami uczniów podjęto decyzję o zawieszeniu akcji do września.

MIK, fot. pixabay.com

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/