Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 12 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Janina, Placyd

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Nie trzymaj dziecka pod kloszem! BuggyGym – rusz się zimą WIDEO

W Skandynawii w okresie zimowym już od wczesnego niemowlęctwa dzieci spędzają dużo czasu na zewnątrz, co ma pozytywny wpływ na ich zdrowie. Specjaliści Stowarzyszenia BuggyGym chcą do tego zachęcić jak najwięcej mam. Kaliszanki będą mogły poznać, czym jest w praktyce BuggyGym w sobotę, 28 stycznia w Parku Miejskim.

Czym jest BuggyGym?

Nazwa pochodzi od angielskiego słowa buggy oznaczającego wózek. W dużym uproszczeniu, to forma aktywności fitness dla rodzica z małym dzieckiem. W czasie treningu, który odbywa się na świeżym powietrzu, wykonywane są ćwiczenia z wózkiem, o charakterze aerobowym, wzmacniającym, kształtującym i rozciągającym. A w wózku smacznie sobie śpi lub z zaciekawieniem rozgląda się po świecie maleństwo. Mama nie musi zatem kombinować, jak wyrwać się z domu na fitness i kto może zająć się maleństwem w czasie jej nieobecności, bo dzidziusia może mieć cały czas przy sobie. Zajęcia często odbywają się w godzinach dopołudniowych, czyli w czasie, który zazwyczaj mamy małych dzieci spędzają w domu same z dziećmi. Taka forma spędzania czasu umożliwi im „wyjście do ludzi”, poznanie innych mam, porozmawianie z kimś dorosłym.  A regularna aktywność ruchowa pomaga mamom wrócić do formy i smukłej sylwetki sprzed ciąży, co poprawia nastrój i zdrowie.

„Zima nie jest taka zła”

Stowarzyszenie BuggyGym rozpoczęło właśnie ogólnopolską kampanię społeczną  "Zima nie jest zła" mającą na celu zachęcenie rodziców niemowląt i małych dzieci do aktywnego spędzania czasu z dzieckiem na świeżym powietrzu w okresie zimowym.

Kampanię wspierają pediatrzy i otolaryngolodzy m. in. prof. dr hab. n.med. Janusz Książyk, którzy tak jak członkowie stowarzyszenia BuggyGym zauważają, że w okresie zimowym rodzice małych dzieci, w obawie przed przeziębieniem, nie chcą wychodzić z dziećmi na zewnątrz. Poza obserwacjami, wiedzą teoretyczną i praktyczną, kampania bazuje na doświadczeniu i badaniach z krajów skandynawskich. W Skandynawii w okresie zimowym już od wczesnego niemowlęctwa dzieci spędzają dużo czasu na zewnątrz, co ma pozytywny wpływ na ich zdrowie.  Celem kampanii jest aktywizowanie rodziców, promowanie zdrowego stylu życia rodzin w zimie, uświadamianie im, jakie korzyści płyną ze spędzania czasu z dziećmi na świeżym powietrzu. Organizatorzy pragną pokazać jak przygotować maluszka do wyjścia na spacer w okresie zimowym, jak go ubrać, zadbać o jego żywienie, wzmacniać organizm dziecka i chronić je przed przeziębieniem. 

Rusz się!

W ramach kampanii zorganizowane będzie w miastach całej Polski plenerowe wydarzenie "Rusz się zimą z BuggyGym" – również w Kaliszu! Instruktor BuggyGym, Aleksandra Kamiennik, która prowadzi w naszym mieście treningi fitness dla mam na świeżym powietrzu (oczywiście z dzieckiem w wózku), gorąco zaprasza całe rodziny na niezapomnianą zimową przygodę!  - W programie przewidziano moc atrakcji dla każdego. Impreza  będzie miała miejsce 28 stycznia w Parku Miejskim (start koło Domku Chińskiego). Rozpoczniemy od wspólnego spaceru z elementami treningu BuggyGym, a w międzyczasie zapraszamy starsze dzieci oraz chętnych rodziców na 1 km bieg  zorganizowany przez kaliskich ultramaratończyków. Wspaniałe BuggyGymowe mamy zorganizowały również wiele ciekawych zabaw dla dzieci w Strefie Dziecka. Całe rodziny będą mogły wziąć udział w zimowych konkurencjach sportowych z nagrodami, a  na koniec świętować na zimowym pikniku – mówi Aleksandra Kamiennik.

Bliższe informacje dostępne są na stronie  www.buggygym.pl/rusz-sie-zima-buggygym-kalisz/ oraz profilu facebookowym – BuggyGym Kalisz Ola.

RED za organizator

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/