Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Leonia, Efrem

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Niepełnosprawni na Święto Miasta ZDJĘCIA

To już tradycja, że podopieczni Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie” aktywnie włączają się w obchody Święta Miasta. W tym roku z tej okazji przygotowali wystawę pt. „Osoby Niepełnosprawne – Miastu Kalisz”. Swoje prace w restauracji Komoda zaprezentowało we wtorek ponad 90 osób.

Wykonali je podopieczni 9 jednostek, w tym Środowiskowego Domu Samopomocy „Tulipan, Stowarzyszenia Rozwoju Dziecka i Rodziny i Środowiskowego Domu Samopomocy z Nowych Skalmierzyc  oraz siedmiu grup fundacji „Miłosierdzie” z Kalisza i regionu. - Taka już tradycja, że osoby niepełnosprawne chcą pokazać, co potrafią zrobić dla innych. Chcą pokazać to piękno, które mają w sobie i chcą też, żeby ludzie mogli podziwiać ich twórczość – mówi Stanisław Bronz, prezes Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie”. 

Edyta namalowała farbami Kaliską Katedrę. - To jest mój ulubiony kościół. Bardzo lubię tam chodzić, a najbardziej na święcenia kapłańskie – wyjaśnia swój wybór Edyta Kawecka. Jej koleżanka na warsztat wzięła Główny Rynek nocą. - Oczywiście noc jest najpiękniejsza. Wszystkie uroki miasta się pokazują nocą. To stare miasto, więc to trzeba było dojrzeć – tłumaczy z kolei Anna Haładyn.  

Ale niektórzy w swoich kolorowych pracach po prostu postanowili przedstawić siebie. - Można powiedzieć, że ja tak kolorowo przedstawiam swoje życie. Jestem kolorowy, śmiały, mam poczucie humoru, cierpliwość dla wszystkich i bardzo lubię tańczyć – mówi Mariusz Urbański.

Niektórzy malowali farbami na papierze, inni na drewnie. Jedni postawili na wyklejanki, a drudzy na wyszywanie i metodę decoupage. Bez wątpienia obok żadnej z tych prac nie można było przejść obojętnie.

ESA, fot. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/