Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 02 sierpień 2021 Godzina:
imieniny: Ilia, Gustaw

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Nieproszony lokator na działkach. Młody lis poczuł się jak w domu, ale musiał wrócić do lasu ZDJĘCIA

Kłopotliwy lokator zamieszkał na ogródkach działkowych przy Komuny Paryskiej w Ostrowie Wielkopolskim. Młody lis wykopał norę na jednej z działek i z niej wyprawiał się na łowy. Przy okazji kopiąc dołki w grządkach pielęgnowanych przez działkowiczów. Kłopotliwy zwierzak został złapany i wywieziony do lasu.

Młody lis na kryjówkę upatrzył sobie teren jednej z nieużytkowanych od dłuższego czasu działek. Drapieżnik, któremu nikt przez ostatnie tygodnie nie przeszkadzał, poczuł się w ogródku jak w lesie.

Niecodzienny lokator pomylił swoje naturalne środowisko, jakim jest las z terenem rekreacyjnym i na dobre się na nim zadomowił. W nocy wyruszał na polowanie po całym terenie ogrodów, w dzień natomiast wygrzewał się na słońcu w gęstej trawie. „Trudnił się” też kopaniem dołków i podkopów - szczególnie upatrzył sobie jedną z altanek opodal swojego siedliska, na której wcześniej przebywały jeże. Trzeba było podjąć radykalne kroki i przenieść go do bardziej ekologicznego środowiska – wyjaśnia Grzegorz Szyszka, komendant ostrowskiej straży miejskiej.

O lisie strażników miejskich poinformowali działkowicze. W minioną środę wieczorem zainstalowali oni na terenie sąsiedniej działki klatkę – pułapkę z przynętą, która miała skusić zwierzaka. I tak też się stało – smakołyki zostały zjedzone, ale lis pozostał już w klatce.

Następnego dnia strażnicy ponownie udali się na ogródki, w miejsce pozostawienia pułapki, w której czekał już na nich rudy przyjaciel. W podróż do lasu za miastem, do swego nowego miejsca pobytu, wyruszył w asyście strażników służbowym radiowozem – dodaje Grzegorz Szyszka.

AW, Sandra Jankowska, BP UM w Ostrowie Wielkopolskim       

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/