Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 15 maj 2021 Godzina:
imieniny: Nadia, Cecyliusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Nowy adres na mieszkaniowej mapie Kalisza: Podmiejska Nowa! Rusza kolejna inwestycja kaliskiego dewelopera MTM Consulting

MTM CONSULTING rozpoczyna realizacje nowej inwestycji PODMIEJSKA NOWA na osiedlu Korczak. Przy ul. Podmiejskiej, powstaną dwa 8 piętrowe budynki mieszkalne. W części podziemnej dwukondygnacyjnej znajdować się będą hale garażowe oraz część piwniczna z komórkami lokatorskimi. Lokale mieszkalne będą miały zróżnicowaną powierzchnię od lokali typu studio o pow. 26 mkw do 4- pokojowych mieszkań o pow. 73 mkw z możliwością łączenia w celu uzyskania większej powierzchni. Niewątpliwym atutem każdego lokalu będą ponadnormatywne i przestronne tarasy, o powierzchni dochodzącej nawet do 20 mkw.

W bloku przy ul. Podmiejskiej do dyspozycji mieszkańców na dachu budynku zostanie oddany taras z widokiem na panoramę Kalisza. Oryginalny i nietuzinkowy  pomysł dewelopera o wykorzystaniu większej części połaci dachu na cele użytkowe i urządzenie tam tarasu widokowego, zainicjowany został na os Wzgórza Kalisza i spotkał się z uznaniem mieszkańców. Dlatego, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kolejnych Klientów, deweloper powiela bardzo trafiony pomysł na kolejnych swoich inwestycjach.

Budynek będzie wyposażony w dwie szybkobieżne elektryczne i ciche windy. Windy będą kursowały pomiędzy halą garażową poprzez piętra aż na taras słoneczny.

Taras widokowy i bezpłatna strefa fitness dla mieszkańców

Innowacyjnym rozwiązaniem, praktykowanym przez MTM w nowobudowanych inwestycjach będzie indywidulana strefa fitness dedykowana wyłącznie mieszkańcom danego budynku. To nowatorskie rozwiązanie ma nie tylko podnieść standard inwestycji ale przede wszystkim umożliwi mieszkańcom dbanie o kondycję fizyczną bez konieczności wykupowania karnetów na siłownie i szukanie komfortowego miejsca treningowego poza osiedlem. Sala fitness będzie wyposażona w urządzenia wysokiej klasy niezbędne do utrzymania kondycji fizycznej dla poczatkujących jak i dla zaawansowanych. Wejście do strefy fitness będzie dostępne za pomocą kart magnetycznych wydawanych właścicielom lokali w danym bloku.

Takie strefy fitness będą do dyspozycji mieszkańców

Osiedle będzie położone w znakomitej lokalizacji. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się jeden z największych w Kaliszu, ogólnodostępny obiekt sportowy ORLIK WIDOK – posiadający rozmaite możliwości uprawiania sportu oraz miejsca zabawy dla dzieci w każdym wieku. W najbliższym otoczeniu znajdują się markety handlowe, salony urody, szkoły, restauracje i galerie handlowe. Rozbudowana i zmodernizowana w ostatnim czasie obwodnica pozwala na korzystanie z komunikacji miejskiej lub bezproblemowy dojazd własnym pojazdem.

Blok będzie podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej co ma przełożenie na  ekonomię eksploatacji lokalu. Dodatkowo, każdy lokal będzie indywidualnie opomiarowany, zatem koszty zużycia rozliczane będą wg rzeczywistych wskazań liczników.

Tarasy na dachach - to rozwiązanie sprawdziło się w obiektach na Wzgórzach Kalisza, będą więc i na Podmiejska Nowa

W nowobudowanych  budynkach PODMIEJSKA NOWA zastosowane będą wysokiej jakości i przyjazne środowisku  materiały budowlane. Budynki powstawały będą przy użyciu ceramicznych materiałów (POROTHERM), docieplone styropianem grubości 20 cm, otynkowane z zewnątrz tynkiem barwionym w masie silikatowej. W lokalach i na klatkach schodowych zamontowane zostaną okna trzyszybowe klasy A.  Infrastruktura osiedlowa realizowanej inwestycji zabezpiecza miejsca postojowe dla mieszkańców. Tzw. mała architektura czyli wiaty śmietnikowe, ławeczki, oświetlenie uliczne oraz zielone nasadzenia zaprojektowane są w taki sposób by na osiedlu panował ład i harmonia.

„Wzgórza Kalisza” coraz większe

MTM CONSULTING przystąpiło również do realizacji kolejnego etapu inwestycji mieszkaniowej na bardzo dobrze Państwu znanym osiedlu „ Wzgórza Kalisza” przy ul. Owsianej na kaliskim Tyńcu. Sześciopiętrowe budynki składać się będą z 7 kondygnacji nadziemnych i jednej podziemnej (w której znajdować się będą komórki lokatorskie oraz hala garażowa). Bloki posadowione będą w najwyższym punkcie w Kaliszu. Zaprojektowano je tak, by wydobyć wszystkie niewątpliwe atuty i walory lokalizacji: zielone i ciche sąsiedztwo terenów leśnych i zakwalifikowanych jako NATURA 2000, najczystsze powietrze, co potwierdzają pomiary zanieczyszczeń terenu oraz  rozprzestrzeniająca się Panorama Kalisza.

W powstającym budynku nr 7 deweloper proponuje mieszkania o najbardziej pożądanych powierzchniach i rozkładach, w których przyjęto podział na część dzienną i część nocną, w wariancie jednopokojowym,  dwu jak i trzypokojowym z ponadprzeciętnie dużymi balkonami lub tarasami w cenie lokalu. Wielkość mieszkań kształtuje się od 39 nawet do około 70 m2.  Powierzchnie wszystkich mieszkań zaprojektowano tak, by zapewnić komfort, funkcjonalność i dobre nasłonecznienie części dziennych lokalu a jednocześnie umożliwić dowolną aranżację przestrzeni wewnętrznej. Budynek powstał z najwyższej jakości, tradycyjnych i sprawdzonych materiałów budowlanych i wyposażony w nowoczesną, elektryczną, szybką i cichą windę. Bogata oferta mieszkań obejmuje lokale w standardzie deweloperskim co stwarza nabywcom szerokie możliwości aranżacyjne.

Innowacyjnym rozwiązaniem, praktykowanym przez MTM w nowobudowanych inwestycjach będzie indywidulana strefa fitness dedykowana wyłącznie mieszkańcom danego budynku. Podobnie jak przy inwestycji PODMIEJSKA NOWA to nowatorskie rozwiązanie ma nie tylko podnieść standard inwestycji ale przede wszystkim umożliwić mieszkańcom dbanie o kondycję fizyczną bez konieczności wykupowania karnetów na siłownie i szukanie komfortowego miejsca treningowego poza osiedlem. Warto jeszcze raz podkreślić, iż sala fitness będzie wyposażona w urządzenia wysokiej klasy a wejście do strefy fitness będzie dostępne wyłącznie za pomocą kart magnetycznych wydawanych właścicielom lokali w danym bloku.

Osiedle Wzgórza Kalisza położone jest w najspokojniejszej i najcichszej dzielnicy Kalisza, która jednocześnie, poprzez dobrą infrastrukturę drogową, zapewnia sprawny i szybki dojazd do Centrum Miasta. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla obszaru Tyniec wyklucza możliwość prowadzenia tam działalności przemysłowej, przeznaczając teren pod budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne z nieuciążliwymi usługami służącymi mieszkańcom. Takie postanowienia Planu gwarantują mieszkańcom niczym niezakłócany komfort i ciszę oraz zapewniają, iż walory przyrodnicze i czystość powietrza nie zostaną zdegradowane.

Wszystko przemyślane w najdrobniejszym detalu z myślą o tych, którzy chcą cieszyć się urbanistycznymi przywilejami i  udogodnieniami a jednocześnie odpocząć od zgiełku i gwaru miejskiego.

Rozbudowana infrastruktura tj. szkoła podstawowa, przedszkole, basen, AquaPark dla najmłodszych, boiska sportowe sklepy i punkty usługowe a równocześnie bogactwo terenów spacerowych i rowerowych sprawiają, iż wybór Osiedla „WZGÓRZA KALISZA” jako miejsca zamieszkania  to idealna decyzja  na długie lata.  

Powstający właśnie budynek nr 7

Decydując się na zakup mieszkania na Osiedlu WZGÓRZA KALISZA, zapłacą Państwo za lokal mieszkalny natomiast w „prezencie” otrzymają Państwo walory bezcenne jakimi są: najczystsze powietrze  w mieście, strefę fitness indywidualną dla mieszkańców bloku, sąsiedztwo z malowniczymi pełnymi uroku terenami NATURA 2000  na pograniczu z 500 Ha  lasów w Rożdżałach, najwyższy punkt w Kaliszu i piękna panorama Miasta, łatwy i szybki dojazd do Centrum Kalisza oraz gwarancje braku przemysłu i uciążliwej działalności.

Deweloper zaprasza na swoją stronę internetową www.mtmconsulting.pl gdzie już teraz można się zapoznać z ofertą mieszkań na osiedlu PODMIEJASKA NOWA. Niebawem ma stronie dewelopera pojawią się informacje dotyczące kolejnych etapów realizacji osiedla WZGÓRZA KALISZA.

artykuł sponsorowany

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/