Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Broniwoj

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Nowy Korczak pnie się w górę. Zainteresowanie inwestycją sięga zenitu

W lipcu informowaliśmy o oddaniu do użytku pierwszego etapu najnowszej kaliskiej inwestycji FB Antczak – Osiedla Nowy Korczak. Już wówczas deweloper był w trakcie realizacji drugiej fazy osiedla – 6 piętrowego bloku z 48 mieszkaniami, w którym dziś zostało do kupienia tylko ok. 20% oferowanych mieszkań. Na placu budowy widać, jak do góry pną się dwa kolejne bloki. Siedmiopiętrowe budynki, w których łącznie znajdzie się ponad 60 lokali oddane zostaną do użytku w II kwartale 2019 r. W tej chwili zakończono już prace związane z fundamentami i realizacją kondygnacji podziemnych.

Osiedle Nowy Korczak - to pierwsza od dłuższego czasu inwestycja kaliskiego dewelopera w ścisłym centrum miasta. Zaprojektowana przez GPA Gurbiel Pracownię Architektoniczną z Lublina, charakteryzuje się minimalizmem i efektywnym wykorzystaniem przestrzeni. W 8 budynkach przewidziano łącznie 330 mieszkań.

We wszystkich oferowanych budynkach uwzględniono miejsce na komórki lokatorskie i obszerne parkingi podziemne. W części bloków dostępne będą także lokale usługowe, które zapewnią przyszłym mieszkańcom dostęp do najbardziej potrzebnych usług. Specjalnie dla nich deweloper przygotował także dwa mieszkania pokazowe, które świetnie oddają możliwości aranżacyjne lokali.

Jak przyznaje deweloper, zainteresowanie osiedlem przerosło jego najśmielsze oczekiwania. - Projektując osiedle Nowy Korczak, zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że nasz produkt będzie wyróżniał się na tle okolicznych inwestycji. Chcieliśmy, aby łączył w sobie funkcjonalność życia w centrum miasta z komfortową przestrzenią, dostępnością miejsc parkingowych i kluczowych usług. Zadbaliśmy też o design - modernistyczne bryły, minimalistyczne zdobienia i efektywne wykorzystaniem przestrzeni. Dzięki temu udało nam się wkomponować w istniejącą tkankę miejską naprawdę ciekawą koncepcję architektoniczną – podsumowuje Marcin Antczak.

Izabela Płóciennik z biura sprzedaży inwestycji podkreśla z kolei, że pytania o kolejne etapy inwestycji deweloper dostaje na długo przed tym, zanim oficjalnie uruchomiona zostanie sprzedaż. - Do III etapu inwestycji, który właśnie „wychodzi z ziemi” pierwsi mieszkańcy otrzymają kluczę dopiero w połowie 2019 roku. W związku z tym nie chcieliśmy od razu startować ze sprzedażą. Tymczasem zapytań było tak wiele, że zdecydowaliśmy właściwie zostało to na nas wymuszone.  W ciągu dwóch tygodni od uruchomienia oferty podpisaliśmy blisko 10 umów rezerwacyjnych. To naprawdę bardzo dużo - przyznaje.

Źródło: FB Antczak

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/