Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 11 maj 2021 Godzina:
imieniny: Ignacja, Lutogniew

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

O bezpieczeństwie z seniorami ZDJĘCIA

O oszustwach „na wnuczka” i „na policjanta” oraz innych rodzajach przestępstw wymierzonych w osoby starsze rozmawiali z podopiecznymi Dziennego Domu Pomocy Społecznej kaliscy dzielnicowi. Do udziału w akacji zaproszono również przedstawiciela Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Przedsięwzięcie zorganizowano w ramach programu profilaktycznego „Bezpieczny Senior”.

Zdjęcie 1 z 4

"Bezpieczny Senior" to projekt mający na celu zmniejszenie liczby przestępstw, których ofiarą padają osoby w podeszłym wieku. W ramach programu funkcjonariusze oraz przedstawiciele innych instytucji zapoznają seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegania zagrożeniom, a także informują, gdzie szukać pomocy w przypadku, gdy dojdzie do przestępstwa.

Jedno z ostatnich spotkań zainicjował dzielnicowy rewiru II st. asp. Roman Stasiak. Funkcjonariusz spotkał się z mieszkańcami Dziennego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Cegielnianej. - Podczas prelekcji przekazał najistotniejsze informacje o sposobach działania oszustów podszywających się pod członków rodziny lub funkcjonariuszy policji. Na konkretnych przykładach spraw omówił pojawiające się nowe sposoby i "legendy", jakie stosują przestępcy – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. - Dzielnicowy przestrzegł również przed zbytnią ufnością wobec obcych osób pukających do drzwi naszych mieszkań. Przypomniał, że złodzieje, chcąc wzbudzić zaufanie mieszkańców, podają się za pracowników wodociągów, gazowni, przedstawicieli służby zdrowia, pomocy społecznej czy akwizytorów oferujących różnego rodzaju towary i usługi. Ciepłą aparycją, elokwencją i przepełnioną empatii rozmową, tuszują swoje nieuczciwe zamiary. Zanim właściciel mieszkania zdąży się zorientować, że padł ofiarą swoistego rodzaju manipulacji zostaje okradziony z pieniędzy i wartościowych przedmiotów.

W spotkaniu uczestniczyła również przedstawicielka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu, która zebranym na sali przybliżyła rolę pracownika socjalnego. Poinformowała też o miejscach pomocy oraz działaniach i wsparciu, jakie daje pomoc społeczna we współpracy z innymi instytucjami.

Źródło: KMP Kalisz

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/