Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Wanda, Zenon

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Od nowego roku szkolnego Liceum Plastyczne w nowej siedzibie ZDJĘCIA

Trwają prace adaptacyjne budynku przy ul. Nowy Świat, w którym znajdzie się siedziba Liceum Plastycznego im. Tadeusza Kulisiewicza. Szkoła zacznie w nim działać od nowego roku szkolnego.

Kaliskie Liceum Plastyczne jest częścią Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 i ma swą siedzibę przy ulicy Rzemieślniczej. W tym budynku funkcjonują jednak w sumie cztery typy szkół i uczy się ponad 800 osób. Ze względu na rozwój szkolnictwa zawodowego oraz zainicjowany w 2017 roku program „Czas dla profesjonalistów” Liceum zaczęło szukać nowej siedziby. Miało przeprowadzić się do budynku przy ul. Nowy Świat 13, który wcześniej zajmowany był przez Wydział Pedagogiczno-Artystyczny UAM, jednak radni poprzedniej kadencji przesunęli część zabezpieczonych na ten cel pieniędzy na inne inwestycje, a pace wstrzymano. Na czas przedłużającego się remontu gościny szkole udzieli WP-A.

Licealiści korzystać będą w sumie z siedmiu pomieszczeń na pierwszym piętrze jednego ze skrzydeł uczelni przy Nowym Świecie 28, zajmując w sumie około 500 metrów kwadratowych. Gościna szkoły w budynku uczelni potrwa 2-3 lata, ale współpraca Liceum Plastycznego i Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego ma szerzy wymiar. W planach jest także stworzenie klasy patronackiej, co wiąże się ze stworzeniem programu edukacyjnego zaakceptowanego przez Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz organizacją co najmniej dziesięciu warsztatów edukacyjnych  w ciągu roku.

Plastyk rozpocznie działalność w nowym miejscu już po wakacjach. Prace prowadzone przy Nowym Świecie obejmują wykonanie dachu budynku i zabezpieczenia ogniowego jego konstrukcji oraz posadzek z wykładziny kauczukowej, renowację przejdą drewniane podłogi, a na ostatniej kondygnacji przeprowadzone zostaną kompleksowe roboty budowlane. Zadanie obejmuje również wykonanie balustrady oraz zamontowanie stolarki drzwiowej na jednym z pięter. Prace związane z branżą elektryczną skupiają się na montażu niezbędnych złączy i instalacji, m.in. oświetleniowej i odgromowej. Zakres sanitarny inwestycji to natomiast wykonanie nowej instalacji centralnego ogrzewania, przebudowa węzła wodomierzowego oraz montaż wyposażenia łazienek.

Prace w budynku przy Nowym Świecie realizuje Firma Handlowo-Usługowo-Instalacyjna ,,Simbud” Rafał Kaczmarek. Mają zakończyć się do 19 lipca i kosztować 1,08 mln zł.

MIK, fot. Magdalena Bartnik

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/