Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Justyna, Lambert

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Oddaj krew na Światowe Dni Młodzieży

Do udziału w kolejnej otwartej akcji poboru krwi zachęcają kaliszan Polski Czerwony Krzyż, Rejonowa Rada Honorowego Krwiodawstwa w Kaliszu oraz Parafia pw. Św. Jana Pawła II w Kaliszu. To właśnie przy kościele na osiedlu Dobrzec będzie można podzielić się 26 czerwca tym cennym darem. Organizatorzy włączają się w zabezpieczenie krwi na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Akcja przeprowadzona zostanie w najbliższą niedzielę, 26 czerwca w godzinach 9.00 - 13.30. Ambulans zaparkuje przed kościołem pw. Św. Jana Pawła II w  Kaliszu przy ul. ks. Piotrowskiego.

Organizatorzy przypominają, że każdego dnia w Polsce potrzeba 1000 litrów krwi. Najbardziej pożądana jest właśnie latem; to okres wzmożonej aktywności, a co za tym idzie – większej liczby wypadków.

Osoby chcące podzielić się z innymi tym życiodajnym płynem powinny pamiętać o zabraniu dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość (ze zdjęciem). Każdy osoba, która odda krew: ma oznaczoną grupę krwi oraz określony poziom hemoglobiny, wykonane badania wirusologiczne, otrzymuje na życzenie wyniki badań laboratoryjnych, otrzymuje słodki upominek, bierze udział w losowaniu nagród - każdy los wygrywa.

Krwiodawcą może zostać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat. Przed oddaniem krwi należy spożyć lekki posiłek. W ciągu 24 godzin przed oddaniem nie należy spożywać alkoholu. Uwaga: Oddawanie krwi nie stanowi zagrożenia dla zdrowia!

Akcja przeprowadzona zostanie przy współpracy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu i Urzędu Miejskiego.

MIK, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/