Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 01 sierpień 2021 Godzina:
imieniny: Orchidea, Brodzisław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Orange maluje płot kaliskiej „siedemnastce” ZDJĘCIA

Wolontariusze Fundacji Orange z całej Polski zjechali do Kalisza, żeby… pomalować płot Szkole Podstawowej nr 17. Przed nimi nie lada wyzwanie, bo aż 280 przęseł. Wolontariusze mają na to zaledwie kilka godzin, a część z nich w między czasie prowadzi szkolenia dla dzieci z zakresu bezpiecznego korzystania z internetu i numerów alarmowych.

Fundacja Orange liczy kilka tysięcy wolontariuszy. 50 z nich przyjechało w czwartek do Kalisza, żeby zrobić dla tutejszych dzieciaków coś dobrego. Trafiło na Szkołę Podstawową nr 17. – Braliśmy pod uwagę różne. Pracownicy, którzy uczestniczą w dzisiejszej akcji reprezentują 3 województwa – wielkopolskie, dolnośląskie i lubuskie. Strony staraliśmy się dobrać lokalizację, która będzie wartością dodaną, również ze względu na dojazd – mówi Piotr Szpunar, dyrektor Obsługi Technicznej Klienta na Region Zachodni.

Orange zgłosiło się do Wydziału Edukacji i to właśnie tam zapadła decyzja, że wolontariusze przyjadą do „siedemnastki”. – Pewnie, dlatego że jest to największa szkoła podstawowa w Kaliszu – mówi Michał Weber z Fundacji Orange.

Wolontariusze na prace w szkole mieli zaledwie kilka godzin. To dyrekcja zdecydowała, czym zajmą się w tym czasie. – Będzie malowany płot, a to nie lada wyzwanie, bo ma aż 280 przęseł i naszym pracownikom byłoby trudno go pomalować. Myślę, że pomalowany płot będzie cieszył oko nie tylko uczniów i nauczycieli, ale również mieszkańcy osiedla – mówi Kinga Pisula, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 17 w Kaliszu.

W między czasie pracownicy Orange prowadzą dla uczniów z klas 1-3 zajęcia dotyczące korzystania z numerów alarmowych i bezpiecznego korzystania z internetu.

ESA, fot. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/