Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Lucja, Albrecht

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Ostrów zakupił domki dla wolno żyjących kotów ZDJĘCIA

Domki dla wolno żyjących kotów stanęły w Ostrowie Wielkopolskim. Budki po-mogą zwierzakom przetrwać zimę, ale będą też schronieniem przed deszczem, czy upałami. Koty żyjące na ulicach to naturalny wróg gryzoni, które są pro-blemem każdego miasta, dlatego samorząd pomaga czworonogom.

Miasto zamówiło 14 domków dla kotów. Wszystkie zostały już rozwiezione i czekają na lokatorów. - Lokalizacje dla nich wskazali członkowie lokalnego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, którzy opiekują się ostrowskimi kotami wolno żyjącymi. Nareszcie kociaki, które nie mają domów, będą miały jego namiastkę i ciepły kąt, w którym będą mogły schować się i schronić – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Budki mają wymiary  47 cm x 56 cm, są ocieplone i mają drapak. Zostały oznaczone logo Ostrowa Wielkopolskiego. Koszt jednej budki to nieco ponad 140 złotych. Łączny koszt budek to 1980,30 złotych. - Budki przysłużą się ostrowskim kotom, zwłaszcza teraz, zimą. Jednak zwierzętom wolno żyjącym należy pomagać nie tylko, gdy są mrozy, ale przez cały rok. Poza dokarmianiem, czy sterylizacją wolno żyjących kotów, czym zajmujemy się przy współpracy z Miastem, można na przykład sprawdzać, czy w budce jest wystarczająca ilość ściółki – zachęca do wspierania zwierząt Elżbieta Wróbel z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, Oddziału w Ostrowie Wielkopolskim.

Poza zakupem domków dla kotów, w ubiegłym roku Miasto przeznaczyło niemal 15 tysięcy złotych na karmę dla kotów. Przekazano ją Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami oraz Towarzystwu Przyjaciół Zwierząt „Bracia Mniejsi”, które zajmują się m.in. dokarmianiem wolno żyjących kociaków. Takie akcję przeprowadzane są zawsze wiosną i jesienią. W maju 2020 roku przekazano 1100 kilogramów karmy, a w listopadzie 840 kilogramów karmy.

AW, fot. Sandra Jankowska

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/