Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Broniwoj

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Ostrowski Rynek nie będzie parkingiem ZDJĘCIA

Więcej przestrzeni dla spacerowiczów – Rynek w Ostrowie Wielkopolskim zamyka się dla kierowców. I to dosłownie. W płycie ulicy Raszkowskiej zamontowano słupki przeszkodowe, co uniemożliwi wjazd pojazdów na teren okalający Ratusz. Będzie przyjaźniej dla pieszych, a kierowcy swoje pojazdy będą mogli zostawić na parkingu przy Urzędzie Miejskim i Kinie „Komeda”.

Dotychczas kierowcy mieli dostęp do miejsc parkingowych na Rynku. Jednak z ograniczeniami, które najczęściej były łamane. - Część korzystających z prawa do wjazdu na kilkadziesiąt minut, pod pretekstem załadunku bądź wyładunku towaru, pozostawiała tam auta na wiele godzin, co powodowało, że płyta Rynku stawała się parkingiem. Wpływało to niekorzystnie na atrakcyjność starówki – wyjaśnia Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta miasta.

I właśnie z tego powodu wjazd samochodów na płytę Rynku będzie ograniczony.  Wysuwane z ziemi słupki przeszkodowe zostały uruchomione w piątek. - Ta urocza staromiejska przestrzeń stanie się jeszcze bardziej przyjazna dla mieszkańców. Będzie sprzyjała spędzaniu tam wolnego czasu, a także podejmowaniu działań uatrakcyjniających to miejsce – dodaje zastępca prezydenta miasta.

Wjazd pojazdów zaopatrzenia na czas do 20 minut będzie możliwy w godzinach od 6.00 do 11.00 oraz od 17.00 do 18.00. W pozostałych godzinach będzie to możliwe w wyjątkowych sytuacjach, po uzyskaniu upoważnienia. To rozwiązanie, a także montaż słupków przeszkodowych, ma pomóc w egzekwowaniu łamanych uregulowań.

Do dyspozycji kierowców - od poniedziałku do piątku po godz. 16.00, a w weekendy 24 godziny na dobę - będzie około 200 bezpłatnych miejsc parkingowych zlokalizowanych w pobliżu Rynku - przy Urzędzie Miejskim i Kinie „Komeda”. Pieszo ten odcinek pokonuje się w zaledwie 5 minut.

Bez zmian pozostają uregulowania dotyczące płatnych miejsc parkingowych na pierzei Rynku między ulicami: Kościelną i Kaliską.

Mieszkańców i osoby chcące wjeżdżać na teren posesji przy Rynku proszone są o kontakt z Miejskim Zarządem Dróg w Ostrowie Wielkopolskim, ul. Zamenhofa 2b, tel. 62 7352576,  62 735 26 64.

AW, Biuro Prasowe UM w Ostrowie Wielkopolskim

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/