Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 08 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Maria, Klement

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Pacjenci mogą spać spokojnie. Szpital podpisał umowy z psychiatrami

Pacjenci Oddziału Psychiatrycznego w Kaliszu i ich rodziny mogą odetchnąć z ulgą. Widmo przenosin osób hospitalizowanych przy ul. Toruńskiej przynajmniej na razie zostało odsunięte w czasie. Zatrudnieni tam lekarze złożyli wypowiedzenia i w większości mieli pozostać tylko do końca miesiąca, a kierownik do końca roku. Oznaczałoby to konieczność zamknięcia oddziału. Dyrekcja placówki ogłosiła jednak konkurs i we wtorek, 21 października podpisała z kandydatami umowy kontraktowe. W tym tygodniu będzie jeszcze prowadziła rozmowy z lekarzami zainteresowanymi objęciem etatów.

Sytuacja była trudna. Oddziałowi, na którym leczonych jest ponad 50 osób, groziło zamknięcie. - Jesteśmy przygotowani na to, by pacjenci byli zaopatrywani w innych szpitalach. Procedura jest taka, że musimy zawiadomić wojewodę, NFZ i ościenne szpitale, żeby w kryzysowych sytuacjach była pomoc z ościennych jednostek i taka deklaracja jest – zapewnił Radosław Kołaciński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu.

Wszystko dlatego, że wypowiedzenia złożyła większość zatrudnionych na oddziale specjalistów. - 8 z nich będzie pracować do końca miesiąca, kierownik ma trzymiesięczny okres wypowiedzenia - mówi Radosław Kołaciński. - Na ten moment lekarze z psychiatrii nie dają nic od siebie, żądają tylko wzrostu wynagrodzeń. A podstawą wypowiedzenia tych umów nie były kwestie finansowe, tylko stan zdrowia, jak informowali lekarze, czy sprawy rodzinne.  

Jeszcze w poniedziałek, 21 października, w trakcie rozmowy telefonicznej, Rafał Żelanowski – szef kalskiej psychiatrii podkreślał, że nie widzi możliwości porozumienia się z dyrekcją placówki. Powodem, jak przekonywał, był brak dialogu i spotkań, w trakcie, których mógłby rozmawiać o swoich zastrzeżeniach dotyczących sytuacji na oddziale. – I żeby było jasne: nie interesują mnie w tym momencie żadne pieniądze, chociaż takie stanowisko przedstawia szpital. Ja chcę wykonywać swoją robotę dobrze, a nie mam takiej możliwości – mówił.

O szczegółach mieliśmy rozmawiać we wtorek, jednak tego dnia nie udało nam się już skontaktować z kierownikiem Oddziału Psychiatrycznego. Tego dnia był umówiony na rozmowę z dyrektorem szpitala do spraw medycznych. Równocześnie trwały rozmowy z psychiatrami, którzy zgłosili się do konkursu ogłoszonego przez placówkę. - Przyjęliśmy pięć ofert i zostały podpisane umowy kontraktowe – informuje o wynikach konkursu Paweł Gawroński, rzecznik prasowy kaliskiego szpitala. – W związku z tym, że zainteresowanych było więcej rozmowy będą kontynuowane. W czwartek i piątek odbędą się z lekarzami zainteresowanymi umowami o pracę.

A to oznacza, że ewakuacja pacjentów nie będzie konieczna.

AW, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/