Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Leonia, Efrem

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Palą odpadami pomimo mandatów. Strażnicy miejscy z Eko-patrolu wznowili kontrole ZDJĘCIA

Kaliscy strażnicy postanowili wrócić do miejsc, w których już wcześniej dochodziło do spalania odpadów. I zawiedli się postawą niektórych mieszkańców Kalisza, bo ponownie ujawnili ten sam proceder. Trzy osoby dostały mandaty w wysokości 500 złotych.

Najwyraźniej wcześniejsze wizyty Eko-patrolu niewiele nauczyły niektórych mieszkańców miasta. – W pierwszym przypadku  Eko-patrolowcy zauważyli unoszący się dym na jednej z wcześniej kontrolowanej posesji. Na miejscu okazało się, iż właściciel nieruchomości robił porządki i na podwórzu rozpalił ognisko, w którym spalane były wszelkiego rodzaju odpady materiałów biurowych w postaci m. in.: segregatorów, foliowych okładek, długopisów i innych biurowych surowców a także plastikowych puszek i pojemników. Na sprawcę nałożono mandat karny w kwocie 500 złotych – mówi Dariusz Hybś, komendant Straży Miejskiej Kalisza.

Kolejnej kontroli poddano teren posesji uprzednio sprawdzanej już kilkakrotnie. Również w tym przypadku okazało się, że właściciel ignoruje zakaz palenia śmieciami. - Mieszkaniec Kalisza, jak sam oświadczył, spalał odpady spożywcze poprodukcyjne w postaci granulatów. Produktów tych nie chciały jeść jego zwierzęta domowe, więc postanowił je nielegalnie zutylizować – mówi Dariusz Hybś. - Pomimo iż wcześniej w stosunku do sprawcy było stosowane postępowanie mandatowe, mężczyzna powtórnie dokonał wykroczenia. Interwencja została zakończona nałożeniem mandatu karnego w wysokości 500 złotych.

Trzeci przypadek spalania odpadów Eko-patrol ujawnił na terenie ogrodów działkowych. - Działkowiec robiący przedwiosenne porządku w beczce spalał odpady w postaci: gałęzi, opakowań spożywczych, puszek i innych. W tym przypadku również wcześniej nałożona grzywna nie zdała egzaminu. Sprawca wręcz w arogancki sposób zachowywał się w trakcie interwencji, musiała interweniować policja – dodaje komendant Straży Miejskiej Kalisza.

Na mężczyznę również nałożono mandat, jednak odmówił jego przyjęcia. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

W podobny sposób zachowywał się inny mieszkaniec Kalisza, który za spalanie odpadów nie przyjął mandatu w wysokości 200 złotych. Okazało się to dla niego mało opłacalne; sąd nałożył na sprawcę grzywnę w wysokości 500 złotych i zobligował go do pokrycia kosztów sądowych w wysokości 120 złotych.

MIK, fot. SMK

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/