Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 19 październik 2021 Godzina:
imieniny: Fryda, Izaak

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Panie świetnie się bawiły, a potem hojnie wsparły chore dzieci ZDJĘCIA

23 747 zł zebrano w trakcie powiatowo – miejskiego koncertu z okazji Dnia Kobiet. Pieniądze zostaną przekazane na leczenie dwojga ciężko chorych dzieci. Zbiórkę, kolejny już w raz w trakcie spotkania z okazji święta pań, zorganizowało Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej. Patronat nad nią objął Krzysztof Nosal, starosta kaliski.

Dla mieszkanek Kalisza i gmin powiatu kaliskiego zaśpiewały Dynamitki, a gwiazdą wieczoru był Andrzej Piaseczny. Po koncercie zaproszone przez samorządowców na muzyczne spotkanie panie mogły wesprzeć leczenie dwoje małych dzieci. I zrobiły to hojnie. Do puszek trafiło ponad 23 747 złotych  -  16 243,02 dla Jasia Tylskiego oraz 7504,20 dla Lenki Orczykowskiej.

Jaś Tylski to chłopiec z gminy Szczytniki, który w wigilię ubiegłego roku wylał na siebie gorący olej. 20% jego ciała było objęte poważnymi poparzeniami. Dziecko jest po przeszczepie skóry, a miesięczne leczenie chłopca kosztuje rodzice około 2000 złotych.  Dla Jasie zbierali członkowie orkiestry dętej w Iwanowicach, w której grają jego rodzice.

Lenka Orczykowska to dziewczynka, dla której Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej zbierało pieniądze już podczas ubiegłorocznego dnia kobiet. Wtedy potrzebny był jej fotelik do przewozu na rehabilitację. Lena ma 1,5 roku i cierpi na zanik mięśni, rodzice robią co mogą, by rehabilitować córkę. I właśnie na to zostanie przeznaczona zebrana kwota. - Pieniądze już przekazaliśmy – mówi Wioletta Przybylska, prezes Stowarzyszenia, które organizowało zbiórkę. - Rodzice  dzieci dziękują wszystkim uczestnikom wydarzeń w powiatowych za cenne wsparcie. Dziękują za to, że są ludzie dobrego serca, którzy dzielą się dobrem, by pomóc innym ludziom którzy są w potrzebie – dodała.

AW, SLDWZK

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/