Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Florentyna, Michał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Piękny plac zabaw przy kaliskiej „Siódemce” od dwóch lat jest zamknięty. Dlaczego?

Piękna pogoda sprzyja aktywności na świeżym powietrzu. Zaliczyć do tego można również gry i zabawy w ulubionych miejscach najmłodszych. Gorzej jeśli plac zabaw – bo o nim mowa - jest zamknięty i nie można z niego korzystać. Tak dzieje się właśnie przy Szkole Podstawowej nr 7 przy ul. Robotniczej. Problem znany jest nie od dziś, a rodzice nie kryją oburzenia.

Dwa duże place zabaw, pełno zabawek dla dzieci i… kłódka przy drzwiach. Zaraz obok komunikat z informacją, że miejsca jest zamknięte do odwołania. Jeden plac zabaw należy do przedszkola, drugi jest osobno ogrodzony przy boisku.

Od dwóch lat stoi zamknięty, nie wiadomo z jakiej przyczyny. Pieniądze zainwestowane, a wszystko ulega tylko niszczeniu. Może wreszcie ktoś to zauważy poza poirytowanymi rodzicami – napisała do naszej redakcji zaniepokojona sytuacją czytelniczka Joanna.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z dyrekcją szkoły z prośbą o wyjaśnienie sytuacji.

Plac zabaw finansowany był z programu ,,Radosna szkoła’’, ale niestety stan zabawek po latach się pogarsza. Nie możemy dopuścić, żeby stało się coś złego dzieciom, stąd podjęliśmy decyzję o zamknięciu – tłumaczy Violetta Urban, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Kaliszu.

Dyrektor szkoły poinformowała również, że sprawa została zgłoszona już jakiś czas temu do Miasta i „jest w realizacji”. Na razie nie wiadomo nic więcej. Wszystko zależy od tego, czy placówka pozyska dofinansowanie na remont miejsca zabaw. Jeśli tak, szkoła postara się również o to, aby zagospodarować wolną przestrzeń i dołożyć jeszcze dodatkowe zabawki i akcesoria. Temat na razie jest w toku.

Założeniem programu ,,Radosna szkoła’’ jest wyposażenie szkół podstawowych w bezpieczne miejsca do zabaw dla dzieci oraz umożliwienie aktywności ruchowej poprzez właściwe wyposażenie placów zabaw. Takie miejsca powstały przy szkołach podstawowych nr 1,2,7,8, 9,11,15, 21 i 23 zostały oddane do użytku w jednym czasie - wiosną 2013 roku. Łączny koszt ich budowy to 1,7 mln zł. Fundusze na ten cel przekazało Miasto oraz Ministerstwo Edukacji. 

JF, fot. JF

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/