Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 październik 2021 Godzina:
imieniny: Klemencja, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Pieniądze dla bezrobotnych na własną firmę

Prawie 3 miliony złotych pozyskało dla mieszkańców Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości. W ramach projektu „StartUP z AKO” osoby niepracujące będą mogły uzyskać 100% dofinansowania na otwarcie własnej działalności gospodarczej.

O udzielenie dotacji mogą się ubiegać osoby niepracujące (bezrobotne lub bierne zawodowo), które ukończyły 30 lat i mieszkają na terenie Aglomeracji Kalisko - Ostrowskiej (powiat kaliski, miasto Kalisz, powiat ostrowski oraz gmina Gołuchów). - Projekt rozpoczął się 1 kwietnia a rekrutacja ruszyła w maju. W projekcie można uzyskać środki finansowe w wysokości do 23 368,68 złotych. Ze wsparcia skorzysta minimum 93 mieszkańców naszego regionu - mówi Zbigniew Matuszczak, prezes Zarządu Eurocentrum.

Projekt nie skupia się jedynie na pomocy finansowej w postaci bezzwrotnej dotacji. W pierwszej kolejności w ramach projektu odbędą się szkolenia oraz doradztwo indywidualne, które to elementy mają pomóc przyszłemu przedsiębiorcy w zaprojektowaniu swojego pomysłu na biznes. Co jest również istotne uczestnik projektu, po otrzymaniu dofinansowania i rozpoczęciu działalności nie jest pozostawiany sam sobie. Każdemu z nowych przedsiębiorców zostanie przydzielony tzw. doradca biznesowy, który przez okres pierwszych 12 miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej będzie pomagał w różnych aspektach związanych z rozpoczętym samozatrudnieniem. Co więcej - w projekcie istnieje możliwość sfinansowania 100% kosztów różnego rodzaju szkoleń, które chcieliby odbyć nowi przedsiębiorcy, a które byłyby związane bezpośrednio z rodzajem nowoutworzonej działalności gospodarczej. Oczywiście osoby uczestniczące w projekcie mogą liczyć również na pełen zwrot kosztów dojazdu oraz sfinansowanie kosztów opieki nad dzieckiem lub osobą zależną. - Tak naprawdę pomoc jaką oferujemy uczestnikom projektu nie kończy się tylko na tzw. działaniach projektowych, gdyż nasza oferta pomocy wybiega daleko poza ramy projektowe. Na przykład każdy z naszych beneficjentów może bezpłatnie skorzystać z naszej, bogatej oferty szkoleniowo – doradczej - mówi Maciej Jarosław Tadel, koordynator projektu. - Oferujemy także bezpłatną pomoc w ramach ochrony własności przemysłowej, mam tu na myśli możliwości ochrony patentowej nazw i logotypów  nowych firm czy też również innych znaków towarowych bądź innowacyjnych rozwiązań, które są własnością naszych Beneficjentów, a którzy chcieliby je chronić. Jako, że w ramach naszej ponad 42 letniej działalności utworzyliśmy już ponad 600 podmiotów gospodarczych staramy się także pomagać w kojarzeniu firm działających w podobnych branżach lub na podobnym terenie, co nie jest również bez znaczenia na początkowym etapie funkcjonowania nowych firm – dodaje Tadel.

Projekt "StartUP z AKO" jest dziewiątym z kolei przedsięwzięciem realizowanym przez Eurocentrum w ramach obecnej perspektywy finansowej. Ostrowskie stowarzyszenie realizuje bowiem także inne działania skierowane do mieszkańców naszego powiatu i nie tylko, jak na przykład prowadzenie Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, Punktu Informacji Europejskiej EUROPE DIRECT Ostrów Wielkopolski, czy też innych projektów m.in. dla osób, które chcą podwyższyć własne kwalifikacje zawodowe czy też dla osób poszukujących pracy, które dzięki płatnym stażom i pomocy Eurocentrum mogą ją znaleźć.

Wśród ponad 600 nowych działalności gospodarczych, które powstały dzięki pozyskanym przez stowarzyszenie środkom finansowym, ponad 300 z nich funkcjonuje na terenie miasta Ostrowa Wielkopolskiego i powiatu ostrowskiego, a pierwsze z nich powstawały już ponad 10 lat temu. Tym ponad 300 podmiotom Eurocentrum przekazało środki finansowe w kwocie prawie 15 milionów złotych.

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie internetowej projektu - www.euro.ctiw.pl/ako lub bezpośrednio w Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości, przy ulicy Budowlanych 5 oraz pod numerem telefonu 62 736 10 27.

RED, fot. pixabay.com

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/