Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 05 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Kryspina, Gerald

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Pilnie potrzebne wsparcie! Zimowa zbiórka dla Schroniska im. św. Brata Alberta w Kaliszu

Platforma Obywatelska w Kaliszu rozpoczęła zbiórkę na rzecz Schroniska dla bezdomnych mężczyzn im. Brata Alberta. Potrzebna jest odzież, przedmioty codziennego użytku i żywność o długim terminie ważności. Dary można zostawić w kilku punktach w mieście.

W związku z trudną sytuacją spowodowaną przez pandemię COVID, zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie dla naszego lokalnego ośrodka dla bezdomnych mężczyzn – apeluje Dariusz Grodziński z Platformy Obywatelskiej w Kaliszu. - Schronienie w tej placówce znajdują ludzie bezdomni w każdym wieku. Jednocześnie ośrodek wspiera powrót swoich podopiecznych do funkcjonowania w społeczeństwie. Schronisko zapewnia spokój ducha, nie tylko swoim mieszkańcom, ale również ich rodzinom i znajomym. Rosnące ceny za media i żywność, oraz częste wyłączenia możliwości wykonywania prac zarobkowych przez mieszkańców schroniska spowodowane licznymi kwarantannami, sprawiają że w tym roku ośrodek boryka się z wieloma nowymi problemami.

Nadchodząca zima nie ułatwia funkcjonowania placówki, która spodziewa się zwiększonej liczby podopiecznych. Dlatego organizatorzy zbiórki liczą na każdą pomoc ludzi dobrej woli, zarówno rzeczową, jak i finansową. Najbardziej pożądana jest odzież męska, rzeczy codziennego użytku (np. koce, pościel, ręczniki, środki higieny osobistej) oraz jedzenie o długim terminie ważności do spożycia. Dary można dostarczyć do jednej z niżej wymienionych placówek:

  • Biuro Posła Mariusza Witczaka i Senatora Janusza Pęcherza ul. Asnyka 50a w Kaliszu, tel. 509 151 816 Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, ul. Łazienna 6, tel. 62 765 25 00
  • Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Kalisz ul. Braci Niemojowskich 3, tel. 62 766 86 66
  • Schronisko dla bezdomnych im. św. Alberta w Kaliszu ul. Warszawska 93a, tel. 62 757 30 45
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa „Dobrzec”, ul. Wyszyńskiego 7 w Kaliszu, tel. 62 765 32 12

Schronisko można także wesprzeć finansowo, dokonując wpłaty na konto towarzystwa: Koło kaliskie Towarzystwa Pomocy im Św. Brata Alberta Konto Bank PKO S.A. 04124029461111001086250631 Tytuł: Darowizna na cele statutowe

UWAGA! Udokumentowane darowizny finansowe na cele charytatywne wpłacający może odliczyć od podatku dochodowego, w swoim rozliczeniu PIT!

Wszelkie pytania dotyczące zbiórki można kierować do koordynatora akcji, Agnieszki Świderskiej pod numerem telefonu 530 694 300.

Nasza zbiórka będzie trwać do 20 grudnia 2021. Liczymy na waszą pomoc i zaangażowanie, bo bez tego ciężko będzie przetrwać ludziom w trudnej sytuacji życiowej nadchodzącą zimę – dodaje Dariusz Grodziński.

Opr. MIK, fot. arch.

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/