Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Ryszarda, Zachariasz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Plenerowa lekcja profilaktyki ZDJĘCIA

Policjanci, strażacy, ratownicy medyczni i uczniowie klas mundurowych przypomnieli uczniom kaliskich podstawówek, na co trzeba zwracać uwagę podczas letniego wypoczynku. Pełen atrakcji festyn profilaktyczny zorganizowano we wtorek w Parku Przyjaźni. Oprócz lekcji o bezpieczeństwie, nie zabrakło najbardziej wyczekiwanych przez dzieci pokazów sprzętu służb mundurowych.

Podczas imprezy dzieci przypominały sobie m.in. numery alarmowe oraz zasady zachowania się na przejściu dla pieszych. Był to już trzecia plenerowa lekcja profilaktyczna. - Przypominamy uczniom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Mówimy o tym, jak wypoczywać nad wodą, przypominamy o tym, że w wakacje też należy nosić odblaski. I ogólnie mówimy o tym, jak bezpiecznie spędzić wakacje – wyjaśnia sierż. sztab. Anna Jaworska – Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej policji.

Dużym zainteresowaniem cieszyły pokazy pierwszej pomocy. Ratownicy przypominali dzieciom, jak zachować się, gdy podczas wypoczynku napotkamy na nieprzytomną osobę. W amfiteatrze Parku Przyjaźni pojawił się także pies policyjny Zidan. To on wzbudził wśród dzieci największe zainteresowanie, prezentując, próbkę swoich umiejętności .

Uczniowie kaliskich podstawówek mają dużą wiedzę na temat bezpieczeństwa. Dodatkowa lekcja w tak atrakcyjnej formie na pewno pomoże tę wiedzę utrwalić. O tym, jak zachować się na przejściu dla pieszych powiedział nam mały  Miłosz: - Trzeba się rozejrzeć, czy jakiś samochód nie jedzie i jak będzie zielone to można pójść, ale jak coś jedzie na zielonym, to nie wolno pójść - tłumaczył.

W trzeciej edycji plenerowej lekcji o bezpieczeństwie brały udział dzieci z klas 1 – 3 podstawówek z Kalisza oraz powiatu kaliskiego. Organizatorem imprezy była kaliska policja przy współudziale straży pożarnej.

MG, fot. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/