Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 kwiecień 2021 Godzina:
imieniny: Innocenta, Innocenty

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Po porodzie usłyszała diagnozę: złośliwy nowotwór szyjki macicy. Młoda mama prosi o wsparcie

13 sierpnia życie młodej kaliszanki, mamy dwójki dzieci, zmieniło się o 180 stopni. Tego dnia dowiedziała się, że jest śmiertelnie chora. Diagnoza to nowotwór złośliwy szyjki macicy. – Nie traktuję tego jak wyrok, bo mam dla kogo żyć. Ale wiem, że przede mną długa i kosztowna droga, dlatego proszę o pomoc – pisze 30-letnia kobieta.

W czerwcu tego roku na świat przyszedł drugi syn Zuzy, Dominik. Pierwszy, Sebastian ma 10 lat. - Miałam cesarskie cięcie w Kaliszu, wszystko przebiegło w porządku, wypuszczono mnie do domu.  Gdy po połogu zgłosiłam się na kontrolę do ginekologa lekarz stwierdził, że „coś tu widzi" i skierował mnie do szpitala. W szpitalu okazało się, że jest to zaawansowany rak szyjki macicy (guz ma 3,3 x 4,5 cm). Powiedziano mi, że zmiany są już zbyt duże oraz naciekają na przymacicza oraz zajęte są węzły chłonne, w związku z czym operacja nie jest juz możliwa – opowiada nam kaliszanka.

30-latka podjęła leczenie w Łodzi, w Centrum Onkologicznym. Aktualnie jest na etapie wykonywania reszty badań diagnostycznych.

- Badania są refundowane, jednak czas oczekiwania na NFZ jest zbyt długi, dlatego niektóre muszę wykonywać prywatnie np. cystoskopia kosztowała 1500zl +zalecane leki po niej około 100zl. Na wszelkie konsultacje z onkologiem muszę dojeżdżać do Łodzi. W czwartek miałam robioną tomografię komputerową,  badanie PET zostało przełożone na 2 września – opisuje Zuza.

Od wyników zależy, kiedy 30-latka zacznie terapię. - Będzie to raz w tygodniu podawana chemia dożylnie, przez 5 dni naświetlania w formie radioterapii, potem brachyterapia – mówi Zuza.

Prywatne wizyty, dojazdy, leki, witaminy – choroba kosztuje, dlatego młoda mama prosi o wsparcie dobrych ludzi. - Zdaję sobie sprawę, że długa i kosztowna droga przede mną, którą wierzę, że uda mi się pokonać. Stąd też moja prośba o chociażby drobną pomoc na walkę z tym, mam nadzieję, chwilowym wrogiem – pisze kobieta.

Zuzę możesz wesprzeć TUTAJ

AG, fot. ZP

 

 

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/