Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 09 maj 2021 Godzina:
imieniny: Karena, Beatus

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Po przebudowie ul. Młynarskiej brakuje miejsc parkingowych na Kalińcu

- W jaki sposób prezydent Sapiński ma zamiar rozwiązać problem parkowania na osiedlu Kaliniec, który pojawił się w wyniku przebudowy ulicy Młynarskiej? – pyta radny Platformy Obywatelskiej Radosław Kołaciński. W swojej interpelacji podnosi, że mieszkańcom obiecywano możliwość korzystania z parkingu przed „Kalinką”, tymczasem wszystko wskazuje na to, że będzie to obiekt tylko dla klientów.

Jak zaznacza Radosław Kołaciński poprzez modernizację ul. Młynarskiej i budowę ścieżki rowerowej mieszkańców osiedla Kaliniec pozbawiono około 60 miejsc parkingowych. – Pan prezydent wówczas mówił publicznie, że ci swoje pojazdy będą mogli zostawiać a terenie parkingu parku handlowego „Kalinka” u zbiegu ulic Młynarskiej i Serbinowskiej – przypomina radny. – Dzisiaj rzeczywistość jest taka, że parkingi parku handlowego zostały już wyposażone w szlabany i pewnie niebawem możliwość pozostawienia tam aut przez kierowców mieszkających w pobliskich blokach zostanie znacząco ograniczona.

Wszystko na to wskazuje, bo możliwość parkowania ograniczyły chociażby znajdujący się na Kalińcu Lidl czy market Netto przy ul. Legionów. Aby pozbyć się aut mieszkańców blokujących miejsca klientom wprowadzono tam parkomaty. Prezydent zapewnia jednak, że w „Kalince” będzie inaczej.– Inwestor obiektu pozytywnie ustosunkował się co do możliwości korzystania z parkingu przez mieszkańców osiedla Kaliniec – odpowiada Grzegorz Sapiński. Dodaje jednak, że tę sprawę każdy musi załatwić sam. – Korzystanie z miejsc parkingowych przez konkretnego mieszkańca wymaga uzgodnienia z inwestorem tj. Antan Development Polska Sp. z o.o. Kalisz spółka komandytowa – radzi.

Grzegorz Sapiński dodaje ponadto, że brak miejsc parkingowych to także problem spółdzielni, dlatego zobowiązał Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji do kontaktu z jej władzami. Przy okazji zwraca uwagę, że po remoncie ul. Młynarskiej liczba miejsc postojowych zmniejszyła się ze 100 do 70, a nie o 60, jak twierdzi radny PO.

MIK, fot. arch.  

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/