Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 09 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Wielisława, Wiesław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Pobiegną dla WOŚP

15 stycznia w Kaliszu już po raz drugi odbędzie się bieg towarzyszący finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Podobnie jak rok temu będzie on ściśle związany ze sztafetą „Po Światełko Do Nieba” realizowaną we Wrześni – informuje organizator Bogusław Monczyński.

Sztafeta „Po Światełko Do Nieba” jest inicjatywą Klubu Biegacza Kosynier Września i organizowana jest już po raz siódmy. Ma ona na celu wsparcie finansowe XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a jej uczestnikiem może być każdy, kto ma ochotę trochę pobiegać. W tę inicjatywę włączają się inne miasta. Do tego grona w zeszłym roku dołączył Kalisz i z uwagi na pomyślność przedsięwzięcia za kilka dni ponownie będzie można wziąć w nim udział. – Bieg ma luźny charakter. Odbywa się bez pomiaru czasu, określonego dystansu, itp. Jedyne wymogi to dokonanie zgłoszenia, przebiegnięcie dowolnego dystansu oraz wrzucenie datku do wielkoorkiestrowej puszki. Z tylko jedną ideą – wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – informuje Bogusław Monczyński, organizator kaliskiej części sztafety.

Dla zainteresowanych przygotowane będą pamiątkowe numery startowe, medale oraz koszulki. Oficjalne zapisy potrwają do 7 stycznia, są elektroniczne i umożliwiają wybór jednej z trzech opcji – z opłatą 2 zł dla osób, które chcą otrzymać numer startowy; z opłatą 20 zł dla osób, które chcą otrzymać pamiątkowy medal oraz numer startowy oraz z opłatą 40 zł dla osób, które chcą otrzymać pamiątkową koszulkę, medal oraz numer startowy. Organizator przewidział kwotę 5 zł od każdej koszulki jako darowiznę na rzecz zbiórki do puszki WOŚP. Szczegóły oraz zapisy dostępne są na stronie www.kb-kosynier.pl/vii-sztafeta-po-swiatelko-nieba/.

– Osoby, które są zainteresowane udziałem w biegu w Kaliszu, proszone są o przesłanie, po wcześniejszym zarejestrowaniu się i wpłacie, na adres bodziomonka@wp.pl do dnia 8 stycznia informacji o zarejestrowaniu się na bieg i wybranej opcji. Na tej podstawie do Kalisza dostarczone zostaną zamówione pakiety – wskazuje Bogusław Monczyński. W biegu mogą wziąć również osoby, które nie chcą dokonywać formalnej rejestracji oraz nie są zainteresowane opisanymi wyżej pakietami startowymi, ale chciałyby wesprzeć WOŚP.

Bieg odbędzie się w dniu XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czyli 15 stycznia, o godzinie 11:00. Zbiórkę uczestników zaplanowano godzinę wcześniej przed kaliskim teatrem.

(mso)

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/