Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Florentyna, Michał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Top maly 2

Społeczne

Podrzucił śmieci – czeka go kara. Zapłaci pół tysiąca złotych i musi posprzątać

O pół tysiąca złotych zmniejszy się zasobność portfela jednego z mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. Męż-czyzna wyrzucił śmieci nieopodal Centrum Przesiadkowego. Teren jest monitorowany, więc brudasa udało się zidentyfikować.

Ostrowianin postanowił zostawić śmieci niemalże w centrum miasta. Zamiast do koszy na odpady, styropianowe elementy obudowy po lodówce, pianki uszczelniającej, wersalki i drobne śmieci zostawił niedaleko pętli autobusowej. Wszystko przywiózł wózkiem dopiętym do roweru.

Podczas objazdu rewiru dzielnicowy straży miejskiej przeprowadził rozpoznanie, ponieważ miejsce to do niedawna było posprzątane. Przy wykorzystaniu dostępnych kamer monitoringu sprawdzono, jakimi ulicami przemieszczał się ten mieszkaniec. Dzięki temu wytypowano rejon budynków i na terenie jednego z podwórek znaleziono ten środek transportu, a co za tym idzie i samego sprawcę wykroczenia – wyjaśnia Grzegorz Szyszka, komendant Straży Miejskiej w Ostrowie Wielkopolskim.

Ostrowianin został ukarany grzywną w wysokości pół tysiąca złotych. Jest to maksymalna kara za wyrzucenie śmieci w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Mężczyzna oczywiście musi też posprzątać i okazać dokument potwierdzający oddanie śmieci do składowiska odpadów. Inaczej sprawa trafi do sądu a tam kara finansowa może być zdecydowanie wyższa. 

A sytuacja powinna być przestrogą dla innych osób, bo tych śmiecących nadal nie brakuje. Pokazała to akcja sprzątania Ostrowa Wielkopolskiego zorganizowana miesiąc temu w Ostrowie Wielkopolskim WIĘCEJ.

W sprzątanie zaangażowało się sporo ostrowian, którzy postanowili wyzbierać śmieci po osobach lubiących żyć wśród odpadów. I jak widać nie potrafią one uszanować ani porządku, ani pracy innych.

AW, BP UM w Ostrowie Wielkopolskim

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/