Społeczne - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 04 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Bratumiła, Krystian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 2

Top 1

Top mały 1

Społeczne

Policjanci na cmentarzach ostrzegali przed złodziejami ZDJĘCIA

Okres Wszystkich Świętych to żniwa dla złodziei. Każdego roku giną torebki i telefony komórkowe pozostawiane na chwilę przy grobach. Dlatego na cmentarze, z akcją profilaktyczną i ulotkami, ruszyli policjanci kaliskiej komendy. Ostrzegali osoby porządkujące mogiły i radzili, by nie zabierały ze sobą większych kwot pieniędzy i zbędnych w tych dniach dokumentów.

- Za każdym razem kradzież przebiega podobne. Złodziej obserwuje swoją ofiarę, a następnie wykorzystuje chwilę, gdy jest zajęta porządkami. Łupem przestępców padają telefony oraz torebki i saszetki wraz z całą ich zawartością – mówi podkom. Witold Woźniak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Dlatego aby przypomnieć mieszkańcom o tych zagrożeniach, w okresie poprzedzającym Wszystkich Świętych na cmentarzach pojawili się dzielnicowi. Podczas rozmów z osobami porządkującymi groby przypominali, by nawet na chwilę nie zostawiać bez nadzoru wartościowych przedmiotów. - Paniom, które przyszły na cmentarz same, nawet jeśli odchodzą od nagrobka tylko na chwilę, radzili, aby zabierały ze sobą torebki. Dzielnicowi przypominali również, aby w dniu Wszystkich Świętych, wybierając się na cmentarz, zabierać ze sobą tylko to, co jest nam niezbędne, a więc żadnych dużych kwot pieniędzy czy  dokumentów, które nie będą nam potrzebne – dodaje rzecznik prasowy policji.

Również na tablicach informacyjnych w pobliżu cmentarzy pojawiły się charakterystyczne grafiki z napisem „Uwaga kieszonkowcy!”. Z kolei do rąk seniorów trafiły specjalne ulotki przypominające mechanizm działania przestępstw „na wnuczka” i „policjanta”.

Od dziś mundurowych można spotkać przed cmentarzami, na drogach dojazdowych i drogach krajowych. Rusza policyjna akcja „Znicz”.  Działania potrwają do niedzieli.

MIK, fot. KMP Kalisz

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/